کد خبر: 245 A

اکرمی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

من از اقدام این افراد نه با عنوان اعتراض که حق هر انسانی است بلکه با عنوان گستاخی یاد می‌کنم/ احدی از مردم با معترضان به ناطق نوری همراه نشد.

ایلنا: عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به هتک حرمت به ناطق نوری در حرم امام رضا (ع) تاکید کرد: پیش از این نیز چنین هتک حرمت‌هایی را در حرم امام و به یادگار ایشان و همچنین در حرم حضرت معصومه و نسبت به آیت الله هاشمی شاهد بودیم که در صورتیکه مشخص شود دست جریانی در کار است باید با آن‌ها برخورد جدی صورت گیرد.


سید رضا اکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر که در شب بیست و سوم ماه رمضان خود یکی از ناظرین این ماجرا بوده است، افزود: متاسفانه عده اندکی در سومین شب احیا و در صحن رضوی باب اعتراض به سخنرانی ناطق نوری را آغاز کردند که البته این عده اندک جزو مردم حاضر در آنجا نبودند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم من معتقدم مباحث ناطق نوری در صحن رضوی و در آخرین شب احیا مناسب شب بیست و سوم نبود چرا که آقای ناطق تنها توجه کمرنگی به مسائل روز داشت به گونه‌ای که مطالبی که ایشان عنوان می‌کرد بیشتر جنبه تذکار و یادآوری داشت.

اکرمی با انتقاد از رفتار معترضین خاطرنشان کرد: متاسفانه معترضان به سخنان آقای نوری، اصلا توجهی نداشتند که در محضر امام هشتم هستند ضمن اینکه تصاویر عزاداری نیز از شبکه آستان قدس رضوی به صورت زنده پخش می‌شد و جلوه خوبی در رسانه ملی نداشت.

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه انتقاد حق هر شنونده‌ای است، گفت: اگر هر فردی سخنان سخنران را نمی‌پسندد ضرورتی ندارد پای صحبت‌های وی بنشیند و نباید به گونه‌ای باشد که عده‌ای از پیش تدارک دیده شده در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و آن هم در صحن رضوی به خیال خود بتوانند مراسم احیا را به هم بریزند.

وی همچنین اقدام معترضان به ناطق نوری را خلاف اخلاق و قانون دانست و تصریح کرد: من از اقدام این افراد نه با عنوان اعتراض که حق هر انسانی است بلکه با عنوان گستاخی یاد می‌کنم چرا که این نوعی مرز شکنی محسوب می شود که اگر باب گردد از این پس در مراسم این چنینی هیچ دری روی پاشنه خود نخواهد چرخید.

اکرمی با اشاره به اینکه پس از سخنرانی وقتی آقای نوری قصد خروج از صحن را داشت عده‌ای از معترضان به سمت وی بطری‌های آب پرتاب کردند، یاداور شد: متاسفانه این عده با این کار و بکار گیری شعار‌هایی همچون «مرگ بر ضد ولایت فقیه» اشتباه خود را به شکل بدتری تکرار کردند.وی خطاب به معترضان خاطرنشان کرد: به کارگیری شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» برای آقای ناطق نوری که مسئول بازرسی دفتر رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلح نظام بوده و بار‌ها با رهبر معظم انقلاب دیدار‌های خصوصی داشته است، کاملا ناروا و خلاف شرع است. بنابراین توصیه می‌کنم افراد پیش از به کارگیری این شعار توجه کنند که چه شخصی را مورد خطاب قرار می‌دهند. من معتقدم این شعار زیبنده آقای نوری نبود.

عضو جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با توجه به اینکه این اعتراض در فضای بسته‌ای انجام نشد بنابراین مسئولان باید به این مساله رسیدگی کنند.

وی با تاکید بر ضرورت برخود با معترضان عنوان کرد: در ابتدا آستان قدس رضوی که خود متولی و میزبان این مراسم بود باید از طریق بخش امنیتی و انتظامی خود پیگیر این مساله باشد و در مرحله بعد نیز افکار عمومی این اقدام را محکوم خواهد کرد همانگونه که در خلال مراسم نیز احدی از مردم با معترضان همراه نشد.

اکرمی با بیان اینکه وزارت اطلاعات نیز باید بررسی کند که چنین اقداماتی کار چه جریان و گروهی است، تاکید کرد: پیش از این نیز چنین هتک حرمت‌های را در حرم امام و به یادگار ایشان و همچنین در حرم حضرت معصومه و نسبت به آیت الله هاشمی شاهد بودیم که در صورتیکه مشخص شود دست جریانی در کار است باید با آن‌ها برخورد جدی صورت گیرد تا دیگر فردی نتواند به بهانه اینکه سلیقه سخنران با وی یکی نیست اقدام به اعتراض کند.
عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: البته باید به این مسائل نیز به اندازه خود پرداخته شود نه بیشتر.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر