کد خبر: 217444 A

با وجود آنکه کارفرما به وعده پرداخت معوقات سه ماهه کارگران عمل نکرد اما ظهر دیروز بعد از مدت‌ها‌‌ به کارخانه آمد و دو مدیر جدید(مدیران داخلی و اداری) را به کارگران معرفی کرد.

دو کارگر کارخانه «شیشه آبگینه» در قزوین به دلیل پی گیری مطالبات صنفی همکارانشان اخراج شدند.

به گزارش منابع خبری ایلنا، دو کارگر رسمی کارخانه شیشه آبگینه واقع در شهر صنعتی البرز به اسامی «حسین فلاح» و «منوچهر افشار» که پی گیر مطالبات معوقه خود و سایر همکارانشان بودند، صبح امروز اخراج شدند.

منوچهر افشار در خصوص چگونگی اخراج خود و دیگر همکارش به ایلنا گفت: در پی تشدید مشکلات کارخانه شیشه آبگینه هفته پیش(روز ۲۹ مهرماه) من و ۴ کارگر دیگر به عنوان نمایندگان منتخب کارگران برای مشخص شدن وضعیت کارخانه و ۳۰۰ کارگر به دفتر مرکزی کارخانه در تهران رفتیم که در آن دیدار اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل کارخانه وعده حضور در کارخانه و پرداخت بخشی از معوقات حقوقی کارگران را حداکثر تا پایان هفته دادند.

وی ادامه داد: با وجود آنکه کارفرما به وعده پرداخت معوقات سه ماهه کارگران عمل نکرد اما ظهر دیروز بعد از مدت‌ها‌‌ به کارخانه آمد و دو مدیر جدید(مدیران داخلی و اداری) را به کارگران معرفی کرد.

به گفته این کارگر اخراجی، کارفرما در دیدار دیروز با کارگران مدعی شد با انتصاب این مدیران فعالیت تولیدی کارخانه از سر گرفته می‌شود و به مرور معوقات حقوقی کارگران پرداخت می‌شود.

این کارگر اخراجی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اما صبح امروز(یکشنبه چهارم آبان) وقتی کارفرما برای دومین بار طی ماه‌های اخیر به کارخانه آمد در اولین اقدام برای از سر گیری فعالیت تولیدی در کارخانه شیشه آبگینه حکم اخراج من و آقای فلاح را صادر کرد.

افشار با اعلام اینکه او و دیگر همکارش علیه این حکم اخراج در اداره کار شهر صنعتی البرز شکایتی را طرح کرده‌اند، درباره پیشینه صدور این حکم توضیح داد: در خرداد ماه ما دو نفر به نمایندگی از ۳۰۰ کارگر برای پی گیری مطالبات صنفی‌مان شکایت‌هایی در اداره کار مطرح کردیم.

ایلناپیش از اینگزارش کرده بود که کارگران این کارخانه در روز ۲۲ مهرماه در اعتراض به تعویق ۲ ماه حقوق و در واکنش به بی‌تفاوتی کارفرما به مشکلات معیشتی‌شان با تحریم غذای کارخانه سعی کرده بودند با روشی متفاوت و آرام اعتراض‌شان را اعلام کنند.

کارگران قزوین کارگران آبگینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر