کد خبر: 1163342 A

زنگ زلزله، امروز ساعت ۱۰:۱۵ در مدارس ایران به صدا درآمد و دانش‌آموزان عضو کانون‌های هلال‌احمر نیروهای اصلی اجرای این مانور سراسری با شعار « آمادگی در مقابل زلزله در شرایط پاندمی» در مدارس کشور بودند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمد گل‌فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در این‌باره گفت: اعضای بیش از ۸ هزار کانون دانش‌آموزی هلال احمر در مدارس ایران، عوامل اصلی در اجرای مانور سراسری زلزله بودند و با توجه به آموزش‌های داده شده، ۳ مرحله‌ی پناهگیری، خروج ایمن و کمک‌های اولیه‌ی پس از حادثه را تمرین و اجرا کردند.

گل‌فشان افزود در تجارب امدادی به دست آمده از زلزله‌های گذشته، به این نتیجه رسیده‌ایم که معمولا افزایش تعداد زخمی‌ها و آسیب‌دیدگان زلزله در اثر خروج نامناسب و ترس از زلزله بوده و تخریب ساختمان‌ها صدمات کمتری به جان مردم زده است. بنابراین آموزش موضع‌گیری مناسب در هنگام زمین‌لرزه و پس از آن شیوه درست خروج از ساختمان، مهم‌ترین آموزش ما به دانش‌آموزان و بخش مهم مانور ایمنی و زلزله در مدارس است

مانور سراسری زلزله و ایمنی، هرساله در ۸ آذرماه در مدارس ایران برگزار می‌شود و امسال بیست‌وسومین سالی بود که این مانور اجرا شد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درباره نقش این جمعیت در مانور زلزله برای مدارس گفت: جمعیت هلال احمر، سازمان مدیریت بحران، سازمان دانش‌آموزی و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله، اعضای اصلی برگزاری این رویداد هستند که نقش هلال‌احمر انتقال اطلاعات و آموزش به دانش‌آموزان است.

او ادامه داد: چندسالی است که توانمندسازی محلات شهری و افزایش تاب‌آوری آن‌ها در اولویت‌های جمعیت هلال‌احمر قرار دارد. به همین منظور از سال‌های گذشته تعدادی از خانواده‌های ساکن در محلات، برای دریافت آموزش‌های لازم و اجرای مانور در کنار دانش‌آموزان به مدارس دعوت می‌شوند.

امسال رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، رئیس سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش‌وپرورش و دیگر مدیران و مسئولین برای بازدید‌ از این مانور به مدرسه « بدری برهانی» در منطقه ۸ تهران رفتند.

انتهای پیام/
جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر