کد خبر: 1160982 A

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران:

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در دیدار با رئیس شبکه ۵ سیما خواست از ظرفیت‌های این شبکه برای آموزش مردم در زمان بحران استفاده شود.

به گزارش ایلنا، علی نصیری در دیدار با سعید اشناب که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد بر لزوم آموزش و ارتقای آمادگی شهروندان از طریق تولید برنامه‌های آموزشی تاکید کرد و افزود: محصولات و برنامه‌های آموزشی مدیریت بحران باید از نظر محتوا غنی و از نظر فنی حرفه‌ای تولید شود تا مورد استقبال مخاطب قرار گیرد. 

نصیری با بیان اینکه مدیریت بحران و رسانه هر دو به شناخت و همکاری با یکدیگر نیازمند هستند، افزود: تولید محصولات آموزشی در حوزه مدیریت بحران نیازمند شناخت دقیق مفاهیم این حوزه است و برای رسیدن به درک مشترک و شناخت مفاهیم تخصصی نیازمند همکاری نزدیک بین مدیریت بحران و رسانه هستیم و باید آمادگی داشته باشیم تا فرهنگ ایمنی ترویج و مطالبه‌گری شود. 

نصیری با اشاره به اینکه هر حادثه‌ای در تهران در بُعد ملی مطرح می‌شود، گفت: به همین دلیل شهردار باید جانشین وزیر کشور در مدیریت بحران تهران باشد و نقش مسئولان در مدیریت بحران باید کاملا تعریف شده باشد و رسانه این نقش‌ها رو خوب بشناسد. 

وی گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و شبکه ۵ سیما در زمینه تولید محصولات آموزشی تا کنون یک مسیر همکاری را طی نموده‌اند که برای ادامه این روند نیازمند بازبینی، بازنگری و بروزرسانی و نیازمند شناخت نقاط قوت و ضعف هستیم. 

وی افزود: به دلیل اهمیت اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندان یکی از پایگاه مدیریت بحران با عنوان استودیو شهر آماده را در اختیار شبکه پنج سیما قرار داده‌ایم و باید از این ظرفیت برای آموزش مدیریت بحران و ارتقای فرهنگ ایمنی شهروندان بهره برداری شود. 

وی افزود: مدیریت بحران زنجیره‌ای به هم پیوسته است که رفتارهای فردی تک تک مردم در افزایش یا کاهش اثرات بحران تاثیر بسزایی دارد. 

وی با تاکید بر اهمیت آموزش مدیریت بحران در سنین کودکی عنوان کرد: در کشورهای پیشرفته آموزش مدیریت بحران از سنین کودکی و از مدارس آغاز می‌شود. 

وی با تاکید بر تولید محتوای آموزشی برای زمان قبل و بعد از وقوع زلزله عنوان کرد: مردم باید آموزش ببینند تا بدانند قبل و هنگام وقوع زلزله چه اقدامی انجام دهند همچنین تولید برنامه‌های آموزشی نباید موجب ایجاد ترس و وحشت در مردم شود. 

سعید اشناب رئیس شبکه پنج سیما نیز در این نشست تصریح کرد: شبکه پنج سراسری است و نگاه ملی دارد و برنامه‌های آموزشی مدیریت بحران با این نگاه تولید می‌شود. 

وی از همکاری با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران استقبال کرد و افزود: از لحاظ تولید محصولات آموزشی مدیریت بحران در کشور دچار فقر هستیم و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این زمینه پیش قدم بوده است. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، همچنین در این نشست گزارشی از همکاری شبکه پنج سیما و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در تولید آثار آموزشی و فرهنگ‌سازی ارائه و برگزاری دوره‌های افتخاری خبرنگار تخصصی مدیریت بحران، تولید مستندهای آموزشی مدیریت بحران مانند معرفی راه‌های اضطراری، شبکه هشدار سریع زلزله و… پیشنهاد شد.

انتهای پیام/
صدا و سیما مدیریت بحران علی نصیری آموزش مردم دربرابر زلزله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر