کد خبر: 1156164 A

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری ۳ نفر که با شناسایی عمده فروشان سایت های اینترنتی از آنان کلاهبرداری می کردند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری را ۲۰۰میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ایلنا، سردار "علیرضا لطفی" اظهار کرد: با مراجعه یکی از عمده فروشان سایت های  آگهی  اینترنتی مبنی بر کلاهبرداری و فروش ۱۳۰ تن برنج، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی پس از تماس های تلفنی متهمان با مراجعه به محل آنان که به ظاهر وابسته به دستگاه های دولتی بود،  به ازای فروش ۱۳۰ تن برنج تعداد ۴ فقره چک مدت دار دریافت می کند و  در سر رسید چک ها به بانک مربوط مراجعه و متوجه کسری موجودی چک ها و سپس صوری بودن شرکت می شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران اعلام داشت: در بررسی های کارآگاهان مشخص شد، ۴ پرونده مشابه به همین شیوه در پلیس آگاهی تهران طرح شده و با تجمیع اطلاعات به دست آمده کارآگاهان موفق شدند محل کلاهبرداران را شناسایی و در نهایت پس از هماهنگی های قضائی  ۲ تن از متهمان را در محل شرکت جدید دستگیر کردند.

این مقام انتظامی به دستگیری متهم سوم پرونده در مخفیگاهش اشاره کرد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده از ۴ مال باخته را ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه کلاهبرداران برای رسیدن به اهدافشان اقدام به مانورهای متقلبانه می کنند و با افتتاح دفاتر مختلف  و ادعاهای واهی اعتماد افراد را به خود جلب می کنند، تاکید کرد: قبل از انجام معامله از مراجع مربوط اصالت و رزومه فعالیت شرکت را بررسی و از دریافت چک های مدت دار دوری کنید.

انتهای پیام/
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر