کد خبر: 1152743 A

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری مطرح کرد:

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای توسعه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ضروری است.

به گزارش ایلنا، انسیه خزعلی در بازدید از کارخانه نخ‌کش حریر در مشهد و دیدار با چند نفر از کارآفرینان زن، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از پسران روستایی برای اشتغال به شهرها مهاجرت کرده و آمار دختران مجرد در روستاها افزایش پیدا کرده‌ است.

وی افزود: افزایش دختران مجرد در روستاها آسیبی است که می‌توان از آن با ایجاد اشتغال و ایجاد فرصت‌های کسب و کار خرد در روستاها و جذب سرمایه‌های کوچک در این مناطق جلوگیری کرد.
 
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر خطر خالی شدن روستاها از جمعیت گفت: باید سرمایه‌های کوچک را جذب روستاها و از این طریق اشتغال لازم را برای روستاییان ایجاد کنیم. 

 خزعلی ادامه داد: لازم است کارگاه‌هایی که قابلیت توسعه در نقاط کوچک را داشته و به زیرساخت‌های گسترده‌ای نیاز ندارند از شهرها به روستاها منتقل شوند. 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: دولت سیزدهم درصدد است فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار به ویژه برای زنان را تسهیل کرده و تسهیلات بانکی را به جای افراد به کارآفرینان اختصاص دهد تا بتوان کار و کارآفرینی را در بین جامعه زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار توسعه داد.

انتهای پیام/
انسیه خزعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر