کد خبر: 1146626 A

سرپرست جدید دانشگاه الزهرا:

سرپرست جدید دانشگاه الزهرا بیان کرد: دانشگاه الزهرا اندیشکده‌‌ای برای بررسی و حل معضلات زنان کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تودیع و مرافع رییس جدید دانشگاه الزهرا فریده حق بین و تکریم رییس سابق این دانشگاه مهناز ملانظری با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این دانشگاه برگزار شد.

حق‌بین سرپرست جدید دانشگاه الزهرا اظهار داشت: من سعی می کنم دستاوردهای نیکویی که خانم ملانظری برای دانشگاه به ارمغان آوردند را حفظ کنم و برخی فرایندهای دانشگاه را اصلاح کنم و از ظرفیت‌های پنهان دانشگاهی که احتمالا هنوز استفاده نشده‌اند، استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از مباحث مورد نظر من پرداختن به حوزه علوم انسانی و اهمیت به این حوزه است. ماموریت دانشگاه الزهرا در ارتباط با مطالعات زنان و خانواده است که ما نسبت به آن اهتمام خواهیم داشت زیرا انتظار می‌رود دانشگاه الزهرا اندیشکده‌‌ای برای بررسی و حل معضلات زنان کشور است.

سرپرست دانشگاه الزهرا گفت: وجهه همت ما باید تربیت دختران و زنان دانشمند در طراز نظام اسلامی باشد.متاسفانه دانشگاهی که در قلب تهران قرار گرفته در برخی زمینه‌ها و زیر ساختارها محروم است بنابراین نیاز به توجه ویژه از سوی نهادهای دیگر را دارد.

وی بیان کرد: سرانه فضای ما در دانشگاه الزهرا بسیار اندک بوده و چهار متر مربع برای هر فرد است. این فضا بسیار قابل تامل است، همچنین سرانه آزمایشگاهی ما ۱.۹ دهم است و دانشجویان ما در آزمایشگاه ها با مضیقه کار می‌کنند. من قول می دهم هر قدمی که برای دانشگاه الزهرا برداشته شود خروجی آن چند برابر باشد.

وی اشاره کرد: بخش زیادی از اراضی ما موقوفه است و دانشگاه برای آن اجاره می پردازد. ما در منطقه‌ای قرار گرفته ایم که شاید به نظر برخی ها اینجا پر از فرصت باشد اما آنچه که ما دیدیم به خاطر ارزش زمین در محله ونک برای ما تبدیل به تهدید شده است. همچنین هزینه‌های زیادی پرداخت شد تا یک سری زمین های این دانشگاه آزاد شود.

حق‌بین گفت: نیمی از جمعیت کشور ما زنان هستند و در آزمون‌های ورودی زنان موفق تر عمل کرده‌اند. از این رو تقاضا داریم با روشنگری متوجه اهمیت دانشگاه الزهرا برای کشور و نظام اسلامی از جمله ابعاد علمی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی باشیم.

انتهای پیام/
دانشگاه الزهرا زمین زنان علوم تحقیقات و فناوری نظام اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر