کد خبر: 1136866 A

آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا،  این مراسم با حضور بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی و سایر مسئولان استانی و کشوری در تالار هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا (ع) مشهد برگزار شد.

در این آیین «محمد علی کیانی» به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی شد و از خدمات «محمد حسین بحرینی»  ریاست پیشین این دانشگاه  در دوران مسئولیت ۲۳ ماهه اش قدردانی شد.

رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی سخنانی در این مراسم گفت: در طول قریب به دو سال خدمتم که فراز و فرودهای فراوانی با خود به همراه داشت، با یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهای سلامت بشری مبارزه کردیم و دوستان و همکاران عزیزی را از دست دادیم .

محمد حسین بحرینی افزود: در این روزهایی که گذشت فرصتها و رویدادهای زیادی را پشت سرگذاشتیم و با ورود ویروس منحوس کرونا روزهای عجیب و سختی را تجربه کردیم، که اگر نبود حمایتها و همکاری های جهادگونه همکارانم در حوزه های مختلف، خیلی زود از پا می افتادیم .

وی بیان کرد: مایه بسی افتخار و مباهات بوده و هست که  در این مدت توفیق  خدمت به دانشگاه و مردم را داشته ام . امیدوارم  آنچه انجام گرفته است  مورد رضای حق تعالی باشد .

وی ادامه داد: از همان روزهای نخست شیوع ویروس کووید 19 همکاری و حمایت مسئولان ارشد ملی و استانی موجب شد فضای یک دلی و همکاری در میان تمام دستگاه ها و سازمان های استان در راستای حفظ سلامت مردم ایجاد شود که جای تشکر و قدر دانی بسیار دارد.

 وی خطاب به سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  دکتر کیانی عزیز، در این روزهای سخت و سهمگینی که سپری می کنیم، مسئولیت شما  بیش از هر زمان دیگری نیازمند امید، همدلی، همبستگی، و توجه و مشارکت افراد جامعه برای مقابله با اثرات ناگوار شیوع کرونا ویروس  است  و به شما قول می دهم، خانواده ی بزرگ سلامت بنابر رسالت اجتماعی و وظیفه ی خود،  با تمامی توان و همتشان برای مهار این بلای خانمانسوز تمام قد ایستاده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیریت چند وجهی و استفاده از تمامی ظرفیت ها در راستای تعالی بخشی کیفیت خدمات را از مهمترین برنامه های این دانشگاه به منظور توسعه کمی و کیفی خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی عنوان کرد.

براساس این گزارش، محمد علی کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه پایانی ماه صفر، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم و مدافع سلامت اظهار کرد: شرایط موجود در بهداشت و درمان شرایط بسیار خاص، حساس و خطیری است و با توجه به اهمیتی که موضوع کرونا در مدت 20 ماه اخیر بر وضعیت بهداشت و درمان کشور به وجود آورده نیازمند یک مدیریت چند وجهی و بر اساس استفاده از تمامی ظرفیت های ملی و استانی هستیم.

 وی تعالی بخشی کیفیت خدمات و گسترش و سرعت اجرای برنامه واکسیناسیون به عنوان استراتژی اصلی به منظور مهار و پیشگیری از موج کرونا و پرداختن به مشکلات کادر بهداشت و درمان را از دیگر برنامه های مهم این دانشگاه برشمرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اعتلای شأن و جایگاه اعضای هیات علمی، پرسنل، دانشجویان و استفاده از نقطه نظرات تمامی کسانی که دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه آموزش، پژوهش و مسائل مرتبط با دانشگاه هستند یکی از اولویت های کاری محسوب می شود تصریح کرد: ارتقاء جایگاه معاونت ها، بر اساس برنامه های استراتژی های برنامه محور و استفاده از الگوهای صحیح نیز از مهمترین موضوعاتی است که به آن پرداخته خواهد شد.

کیانی با بیان اینکه در حال حاضر در برخی از حوزه ها دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قطب شمال شرق کشور و کشور سرآمد است اما هنوز جای کار در این حوزه وجود دارد اظهار کرد: حرکت به سمت قطب علمی شمال شرق کشور از دیگر برنامه های مهم این دانشگاه محسوب می شود.

وی، اجرای پژوهش های جامعه نگر، تقویت زیر ساخت های دانشگاه با توجه به شرایط و مقدورات ممکن، ساماندهی انضباط مالی واحدهای دانشگاه و همکاری با سایر سازمان ها و نهادها به ویژه استانداری، فرمانداری و شهرداری را از دیگر اولویت های کاری خود برشمرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن قدردانی از تلاش های سید محمد حسین بحرینی در دوران تصدی مسئولیت اظهار کرد: در دوران همه گیری ویروس کرونا تلاش های گسترده ای در این دانشگاه  صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم از تجربیات ایشان و تمامی دست اندرکاران در این حوزه در پیشبرد اهداف دانشگاه بهره ببریم.

انتهای پیام/
وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر