کد خبر: 1101503 A

سخنگوی نیروی انتظامی در پی ناآرامی های اخیر در کشور افغانستان گفت: امنیت کامل در مرزهای شرقی ایران با افغانستان برقرار است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی حاجیان" با اشاره به امنیت کامل مرزهای شرقی ایران با کشور افغانستان عنوان داشت: در پی ناآرامی های چند روز گذشته در کشور افغانستان تعدادی از مرزبانان و کارمندان گمرک این کشور با پناه آوردن به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران وواگذاری سلاح های خود وارد مرز ایران شدند.

وی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری مرزبانان و نیروهای مسلح غیور کشورمان عنوان داشت :بر اساس درخواست دولت مرکزی و قانونی افغانستان و معاهدات دیپلماتیک مرزبانان و کارمندان گمرک  کشور افغانستان با یک فروند هواپیمای مسافربری  از طریق فرودگاه بجنورد مستقیماً به کابل عودت داده خواهند شد.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود: در بین مرزبانان و کارمندان یاد شده  تعدادی مجروح نیز وجود داشت که توسط مرزبانان جمهوری اسلامی درمان گردیدند.

سردار حاجیان در خاتمه با تاکید بر اینکه مرزبانان و نیروهای مسلح  جمهوری اسلامی ایران کاملا بر اوضاع  مسلط و بدقت همه چیز را رصد می کنند گفت: امنیت کامل در مرزهای جغرافیایی ایران با افغانستان  برقرار است.

انتهای پیام/
سخنگوی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر