کد خبر: 1070824 A

محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم خطاب به معلمان و آموزش دهندگان پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش ایلنا، محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم خطاب به معلمان و آموزش دهندگان پیام تبریک صادر کرد، متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنَّما بُعِثتُ مُعَلِّما

من معلّم برانگیخته شدم . پیامبر اکرم(ص)

پیامبر گرامی اسلام خود را مفتخر به معلمی می دانند، چرا که کار معلم انسان سازی است و همچنان که در فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی داریم که می فرمایند: کار معلم هدایت، رهبری و پیامبری است.

آری در خلقت بشری و در تمام جوامع اساسى ترین کار، تعلیم و تربیت  افراد است و معلم است که این رسالت را به دوش مى کشد.

هر چقدر هم که جوامع در حال پیشرفت باشند و تکنولوژی در خدمت بشر باشد این معلم هست که عنصری همیشه پویا و ماندگار است و لزوم وجود معلم بر هیچ فرد یا جامعه ای پوشیده نیست.

سخن گفتن از «معلم» و ارزش والای رسالت و جایگاه معلمی در قالب کلمات و جمله ها نمی گنجد، معلمی یعنی تندیس صبر و از خود گذشتگی و  شکوه انسان پاک باخته ای که تمام وجودش را در راه تعلیم و تربیت ارزانی می نماید و این معلم است که همواره با جهل و نادانی در نبرد است و طلایه دار ایثار و فداکاری و انسان سازی است.

سنگ بنای توسعه کشور در همه زمینه ها مدیون و مرهون معلم است و بس، چه دانشمندان فرهیخته ای که چرخ علم و فن آوری را در کشور می چرخانند و چه الگوها و بزرگ مردانی که همواره تربیت شده مکتب معلم بوده اند، مرد میدان ایثار و از خودگذشتگی سردار شهید سلیمانی و شهید شهریاری ها و....همه و همه برخواسته از کلاس‌های معلمان عاشق بوده اند که بایستی درودها نثار آنها نمود.

باز هم این معلم است که در زیست بوم جدید و در شرایط به وجود آمده فعلی که تمام جوامع را در گیر خود کرده است، از خود گذشتگی نشان داده و با تمام وجود و در تمام ساعات شبانه روز کار تعلیم و تربیت را ادامه داده ، زنده یاد سید محمد حسین شهریار در بیان منظوم چه زیبا می گوید که:

زبوسیدنی‌های این روزگار                        یکی هم بود دست آموزگار

آری بایستی در مقابل تمام تلاش‌ها و زحمات معلمین و آموزگاران عزیز و همچنین آموزش دهندگان ایثارگر خضوع و خشوع بی حد نثار کرد و به احترامشان تمام قامت ایستاد.

اینجانب فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت معلم بزرگ استاد شهید مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم را بر همه این فرهیختگان عزیز به ویژه بر آموزش دهنگان عرصه مبارزه با بی سوادی که در طول یکسال گذشته با شیوع ویروس کرونا، جلوه‌هایی از عشق و از خودگذشتگی را به تصویر کشیده و رسالت خود را به اوج رساندند تبریک عرض می‌کنم.

شاپور محمد زاده

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی

انتهای پیام/
استاد شهید مرتضی مطهری معاون وزیر ویروس هفته معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر