کد خبر: 1069328 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه همچنان پیگیر واردات واکسن از سه کشور هند، چین و روسیه هستیم، گفت: ۵۰۰۰ کپسول اکسیژن در بانک امانات هلال احمر در سراسر کشور برای ارائه به مردم موجود است.

«محمد قوسیان مقدم» سخنگو و دبیرکل جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره واردات واکسن گفت: ما همچنان پیگیر هستیم تا از سه کشور هدف روسیه، هند و چین بتوانیم خریدهایمان را انجام دهیم.

وی ادامه داد: واکسن در دنیا وضعیت خاصی دارد، ما از همه راه‌هایی که بتوانیم واکسن را تهیه کنیم، اقدام خواهیم کرد. ۱۳۰ کشور هنوز نتوانسته‌اند، هیچ واکسنی تهیه کنند. امیدوار هستیم تا بتوانیم در این زمینه خبرهای خوبی به مردم ارائه دهیم. اگر واکسنی وارد کشور کنیم واکسن‌ها در فرودگاه به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما حوزه درمان و توانبخشی داریم، از همین رو برای نیروهای که در مرزها حضور دارند، از وزارت‌خانه درخواست واکسن کردیم و دانشگاه‌‌های علوم پزشکی سهیمه‌ای در نظر گرفته‌اند. اسامی این افراد به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شده و واکسیناسیون در حال انجام است.

قوسیان مقدم درباره اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی گفت:  ما در طرح شهید سلیمانی همکار طرح هستیم و مجری این طرح دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند. بعد از تعطیلات نوروز ما بخشنامه‌مان در این زمینه را تمدید کرده‌ایم و در حال حاضر اقدامات لازم در این خصوص نیز در حال اجراست.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۵ هزار خانه هلال در کشور راه‌اندازی شده است و فعالیت‌‌های بسیار خوبی در این خانه‌ها انجام می‌شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده در خانه‌های هلال احمر تصریح کرد: یکی از این اقدامات تهیه و توزیع ماسک است.همچنین کمک‌های مومنانه از طریق خیرین در روستاها و محلات از طریق این خانه‌ها ساماندهی و توزیع می‌شود و درخصوص پیشگیری از کرونا هم آموزش‌های همگانی در این خانه‌ها ارائه می‌شود.

قوسیان مقدم تصریح کرد: در برخی از این خانه‌های هلال، بانک تجهیزات پزشکی راه‌اندازی شده است و تجهیزات لازم از طریق خیرین تهیه و به مردم که در محلات و روستاها نیازمند این تجهیزات هستند، ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۵ هزار کپسول اکسیژن در خانه‌های هلال و بانک امانات تجهیزات پزشکی نگهداری می‌شود، ادامه داد: قرار شده است ما تنخواهی برای سهم اکسیژن قرار دهیم تا بتوانیم کپسول‌های اکسیژن را که به امانت می‌دهیم شارژ کنیم و به مردم خدمات بهتری ارائه دهیم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: همچنین ۵۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز توزیع می‌کنیم که البته با توجه به مشکلات کشور و حجم بیماری در این زمینه پاسخگو نیست، اما می‌تواند کمک کوچکی به کادر درمان و مردم در شرایط فعلی باشد.

انتهای پیام/
دبیرکل جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

وبگردی