کد خبر: 1009508 A

موسس مرجع آموزشی عربی عمار درباره راه‌اندازی آموزش آنلاین زبان عربی برای دانش آموزان و معلمان گفت: تعداد 9 کتاب درسی عربی از همه پایه‌ها در سایت عربی عمار بارگذاری شده که با تلفظ صحیح و همراه با راهنمای حل مسائل به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

عمار تاج‌بخش موسس مرجع آموزشی عربی عمار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آموزش عربی در این سایت بیان کرد:  مولف بیش از ۳۰ عنوان کتاب آموزشی و بیش از ۱۵ عنوان آموزش تصویری در حوزه زبان عربی از مقطع هفتم تا دوازدهم هستم که همه این تالیفات اکنون در بازار موجود است. 

وی ادامه داد: ما برای آموزش و انجام این کار به شهرهای مختلف سفر کرده و همایش‌های متعددی برگزار کردیم اما شیوع کرونا موجب شد که مدارس و آموزشگاه‌های زیادی تعطیل شود. با شدت شیوع کرونا، اما آموزش‌های ما از طریق آنلاین ادامه یافت. 

تاج بخش گفت: با توجه به شرایط موجود و شیوع کووید ۱۹ در کشور من تصمیم به راه اندازی سایتی گرفتم که هم خدمات آموزشی ویژه دانش‌آموزان و هم خدمات آموزشی پایه دوازدهم را ارائه کند. از طرفی بتواند مطالب و محتوای ویژه معلمان را به شکل رایگان ارائه دهد. 

وی بیان کرد: ما وب سایت https://www.arabiammar.com/ را راه‌اندازی کردیم که در این وب سایت کتاب‌های درسی از مقطع هفتم تا دوازدهم عربی تدریس و بارگذاری می‌شود. دانش‌آموزان در هر کجای ایران که باشند می‌توانند از این مطالب استفاده کنند. 

موسس مرجع آموزشی عربی عمار افزود: برای معلمان نیز دسترسی به فضای صوتی کتاب، راهنمای تدریس معلم و نمونه سوالات امتحانی فراهم شده است. همچنین بیش از ۳۵۰ سوال امتحانی به صورت رایگان در این سایت در قالب دو فایل ورد و pdf برای معلمان قرار داده‌ایم. 

وی تاکید کرد: ما تلاش کردیم در این شرایط کرونا یک مرجع برای آموزش زبان عربی ایجاد کنیم تا همه مردم بتوانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند. 

تاج‌بخش درباره نحوه عضویت دراین سایت خاطر نشان کرد: برای ثبت نام در این سایت و استفاده از مطالب آن کافی است که دانش آموزان یا معلمان ثبت‌نام اولیه را انجام دهند و برای خودشان حساب کاربری ایجاد کنند. البته استفاده از تدریس‌ها رایگان است و حتی نیاز به ثبت نام ندارند و به طور مستقیم می‌توانند از سایت استفاده کنند. 

وی درباره نوع ارائه دروس در سایت عربی عمار بیان کرد: تدریس‌ها به صورت ضبط شده و همراه با تصویر کتاب درسی است. افراد هم می‌توانند فایل‌ها را دانلود و هم به صورت برخط مورد استفاده قرار دارند. 

موسس مرجع آموزشی عربی عمار درباره آغاز به کار این سایت توضیح داد: این سایت در تاریخ ۹ آذر سال ۹۹ رونمایی شده وپیش از آن در حال رفع ایرادات و به روزرسانی بوده است. اما در همین ده روز اخیر که فعالیت خود را آغاز کرده است ما به طور متوسط روزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دانش‌آموز و معلم را پوشش می‌دهیم.

تاج‌بخش درباره ارزیابی خروجی آموزشی این سایت گفت: هنوز ارزیابی برای خروجی این آموزش‌ها صورت نگرفته است اما پیغام‌هایی دریافت کرده‌ایم که درخواست شده ادامه مطلب آموزشی در سایت قرار بگیرد.

وی گفت: تعداد ۹ کتاب درسی عربی از همه پایه‌ها در این سایت قرار دارند که با تلفظ صحیح و همراه با راهنمای حل مسائل به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

انتهای پیام/
ایران پوشش دانش آموزان کتاب درسی معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر