کد خبر: 1120673 A

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تردد کل وسایل نقلیه در ایام تعطیلات کرونایی «از ۲۵ مرداد تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری» نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایلنا، ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:میزان کل تردد در محورهای مواصلاتی استان در ایام تعطیلات کرونایی یعنی از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری نزدیک به دو میلیون و ۶۵ هزار وسیله نقلیه بوده که این مقدار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۲۲.۵ درصد کاهش را نشان میدهد.

 وی افزود: در این مدت ۲۳۰ هزار انواع خودرو سنگین در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش داشته است.

شکری افزود: همچنین خودرو های سواری و وانت بار با بالغ بر یک میلیون و ۸۳۵ هزار تردد و کاهش نزدیک به ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و ناوگان اتوبوسی با ۲۲ هزار تردد و افزون بر ۲۳.۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ایام تعطیلات کرونایی در محورهای استان تردد نمودند.

این مقام مسئول ادامه داد: در ایام تعطیلات کرونایی هفته پایانی مرداد ماه تردد ورودی و خروجی استان بالای ۳۸ درصد کاهش را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می دهد.

 وی گفت : در ایام تعطیلات کرونایی بیشترین کاهش در تردد متعلق به جزیره اسلامی - ارومیه «پل میان‌گذر» و کمترین میزان کاهش تردد نیز متعلق به محور پلدشت - جلفا بوده است.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی ایام تعطیلات جاده وسایل نقلیه وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر