کد خبر: 1070793 A

مراسم معنوی نخستین شب لیالی پرفیض قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در برخی از مساجد آذربایجان‌غربی به صورت حضوری و در بسیاری از آنها به صورت آنلاین یا در فضای باز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم احیای اولین شب قدر همزمان با سراسر کشور  در مساجد، آذربایجان غربی برگزار شد و مردم با حضور خود در این مراسم آداب احیا را به جا آورده و با سردادن نوای «الهی العفو» شب نخست لیالی پرفیض قدر امسال را به سحر پیوند زدند.

مراسم ویژه اولین شب قدر در شهرستان‌های مختلف آذربایجان‌غربی با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و جمعی از مسئولان شهرستان‌ها و همچنین اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مساجد، پروتکل‌های اعلامی‌از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت کامل رعایت می‌شد و استفاده از وسایل شخصی از جمله جانماز و کتب ادعیه نیز مورد تاکید قرار می‌گرفت.

همچنین در بسیاری از مساجد آذربایجان‌غربی، آیین پرفیض نخستین شب از لیالی پرفیض قدر به صورت آنلاین با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برگزار شد و علاوه بر سخنرانی مجازی روحانیان، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز به نوحه خوانی، روضه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر و به جا آوردن دیگر آداب ویژه این شب پرداختند.

در برخی مساجد آذربایجان غربی به ویژه شهر ارومیه نیز این مراسم در فضای باز نظیر محوطه مدارس نزدیک مساجد برگزار شد و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

انتهای پیام/
شب قدر مراسم احیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر