کد خبر: 1147448 A

امیدفر خبرداد؛

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سامانه جدید بارشی از امروز شنبه ‌وارد استان می‌شود، گفت: دمای هوا نیز به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد امیدفر در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای آذربایجان شرقی اظهار کرد: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی، عبور امواج ناپایدار سطوح میانی جو طی امروز و فردا و دو سامانه‌ ناپایدار بارشی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای امروز اغلب بارش پراکنده باران در برخی نواحی استان پیش‌بینی می‌شود، اما در روزهای یکشنبه و دوشنبه جوی نسبتاً آرام حاکم خواهد بود.

امیدفر افزود: از روز سه‌شنبه تا اوایل پنجشنبه نفوذ سامانه‌ بارشی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب ناپایداری، کاهش دما و بارش باران و برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای روز پنجشنبه جوی نسبتا آرام پیش‌بینی می‌شود، گفت: اما از روز جمعه تا اوایل هفته‌ آینده، سامانه‌ بارشی دیگری وارد استان شده و سبب بارش باران و برف می‌شود.

امیدفر خاطرنشان کرد: سامانه‌های بارشی اغلب نیمه شمالی و شرقی استان و بویژه شهرستان ورزقان را تحت تاثیر قرار می‌دهند و از روز سه‌شنبه کاهش پنج الی ۱۰ درجه‌ای دما نیز پیش‌بینی می‌شود که البته میزان آن در نیمه شمالی استان بیشتر از ۱۰ درجه خواهد بود.

وی در مورد حداکثر و حداقل دمای تبریز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب ۱۹ و هفت درجه‌ سانتیگراد بود و دمای فعلی نیز ۱۴ درجه است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش یافته است.

رییس گروه پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان شرقی در رابطه با سردترین و گرم‌ترین شهر استان اظهار کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان به ترتیب جلفا با ۲۲ درجه بالای صفر و ورزقان با چهار درجه زیر صفر گزارش شده‌ است.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی بارش باران هواشناسی کاهش دما منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر