کد خبر: 703260 A

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد:

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: دو نفر متهم که با ادعای اعمال نفوذ در دادگستری از افراد دارای پرونده کلاهبرداری می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامعلی دهشیری در نشست مسئولان حوزه‌های قضایی استان اظهار داشت: در این پرونده یک نفر نقش اصلی را داشته و نفر دوم با ارائه شماره کارت بانکی در این ماجرا دخیل بوده و از مالباخته تحت عناوین مختلف پول دریافت می کردند.

وی با بیان اینکه متهم اصلی این ماجرا برای باورپذیری ترفند خود حتی با طرح این مسئله که وجه پرداختی شما برای حل و فصل این مسئله کم است، خود نیز وجهی را به مبلغ اولیه اضافه می کند ادامه داد: با این عنوان که این پول را به قاضی پرونده به عنوان رشوه می دهد در یک اقدام هماهنگ شده به حساب هم دست خود واریز می‌کرد.

این مقام قضایی با اشاره به مسائل اعجاب انگیز در این پرونده و ساده اندیشی برخی از افراد در مواجه با افراد شیاد و کلاهبردار اضافه کرد: در اتفاقی بسیار عجیب وقتی بزه دیده این اتفاق به دادگستری مراجعه می کند متوجه جریان سازی و فریب می شود.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: بارها به شهروندان و افراد دارای پرونده در رابطه با افراد مدعی اعمال نفوذ در دادگستری هشدار داده شده  که این افراد، اشخاصی بزه‌کار، خلافکار و شیاد هستند و از گرفتاری مردم دارای پرونده در دادگستری سوء استفاده کرده و کلاهبرداری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در موارد متعدد دیده شده افرادی به صرف دانستن نام قضات دادگستری، ادعای آشنایی با قضات را داشته و با این شگرد مبالغی را به اسم اینکه به فلان قاضی دادگستری می دهند تا ماجرا را سامان دهد از مردم می گیرند.

دهشیری عنوان کرد: تنها راه نجات، تمسک به قانون و تمکین به مقررات است و هر راه دیگری غیر از این، محکوم به شکست و افزایش گرفتاری برای افراد است.


 

دستگاه قضایی شناسایی و دستگیر یزد دادگستری راه نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر