سرخط خبرها:
کد خبر: 997844 A

فرماندار رشت:

فرماندار رشت با انتقاد از پائین بودن نرخ سرانه مطالعه در کشور بر لزوم برنامه ریزی دستگاه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی اظهار داشت: مبحث کتاب و کتابخوانی امری تخصصی و منحصر به سازمان خاصی نیست و جامعه هدف آن می تواند شامل تمامی اقشار جامعه از کودکان تا کهنسالان باشد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر فرهنگ غنی و تمدن والای ایرانیان، تصریح کرد: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور ما تفاوت ملموسی با بسیاری از کشورها دارد که این امر در شان کشور عزیزمان نیست.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت، ادامه داد: مهیا نمودن زیرساخت ها، شرط لازم در این خصوص است، اما کافی نیست چرا که بدون ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تشویق آحاد مردم به مقوله کتاب و کتابخوانی، موفقیت در این راستا امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این خصوص تاکید و خاطرنشان کرد:  با توجه به افزایش قیمت کتاب، ممکن است بعضی از افراد جامعه قادر به خرید کتاب های مورد علاقه خود نبوده و باید فضایی فراهم شود که بتوان با بارگذاری انواع کتاب ها به صورت صوتی یا نوشتاری در فضای مجازی، ظرفیت های لازم را برای بهره برداری این افراد فراهم نمود.

 فتح الهی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با توجه به سیاست های استانی و تخصیص اعتبارات لازم و پیگیری مضاعف، بتوانیم به وظیفه خود در خصوص ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق افراد جامعه به این مهم عمل کنیم.

ترویج فرهنگ جامعه فضای مجازی کودکان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر