کد خبر: 982194 A

رئیس سازمان صمت گیلان خبر داد:

رئیس سازمان صمت گیلان با تأکید بر ضرورت تشریک مساعی در راستای اعتلای تولید و اشتغال در این استان، گفت: امروز گیلان به فناوری تولید پارچه مخصوص ماسک دست یافته است.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش در نشست هم اندیشی شورای خانواده صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های بالای فعالان حوزه صنعت در این استان، اظهار کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا شاهد کمک فعالان صنعتی به حوزه سلامت بودیم.

وی با بیان اینکه به فناوری تولید پارچه «بایکو» برای تولید ماسک در استان گیلان دست یافته ایم، گفت: تولید کنندگان گیلانی موفق شده اند با دستیابی به این فناوری روزانه یک میلیون متر از این پارچه را تولید کنند.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه این پارچه برای تولید انواع ماسک سه لایه بهداشتی و به ویژه ۹۵N استفاده خواهد شد، افزود: این پارچه برای تولید روزانه بیش از پنج هزار عدد مصرف می‌شود.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت تشریک مساعی در راستای اعتلای بیشتر تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی، تصریح کرد: با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی در شرایط سخت کرونایی شاهد حضور فعالان حوزه تولید برای کمک به حوزه سلامت بودیم و خوشبختانه بسیاری از مشکلات مرتفع شد.

دلق پوش با بیان اینکه تا هفته آینده پارچه ملت بلون برای تولید ماسک‌های بهداشتی نیز در استان گیلان تولید خواهد شد، گفت: در این ایام شاهد راه اندازی دو واحد تولیدی پارچه‌های ماسک در گیلان بودیم که این خود رکورد محسوب می‌شود تنها سه استان در کشور موفق به دستیابی به این فناوری شده اند.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت ثبت توانمندی نخبگان و واحدهای تولیدی در سامانه توانیران اشاره کرد و گفت: قطعاً ثبت این محصولات و تولیدات سبب می‌شود تا از ورود کالاهای مشابه تولید داخل جلوگیری به عمل آید.

اشتغال خانواده صنعت فناوری ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر