کد خبر: 981351 A

نماینده رشت در مجلس خبر داد:

نماینده رشت در مجلس با اشاره به آمادگی نمایندگان برای حمایت از برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: ایجاد کتابخانه در مناطق کمتر برخوردار ضروری است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدرضا احمدی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به ایجاد فضای مناسب در سطح کتابخانه های استان برای علاقه مندان به کتاب و مطالعه، اظهار کرد: نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی از اجرای برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی حمایت می‌کنند.

احمدی در ادامه تأکید کرد: باید فضایی آرام، همراه با منابع ارزشمند و دسترسی ساده را برای علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی فراهم کرد.

وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای حل مشکلات نهاد کتابخانه‌ها در مجلس وجود دارد، ادامه داد: تلاش می‌کنیم در حوزه تأمین اعتبارات و اصلاح قوانین مربوط به تأسیس این نهاد در صورت نیاز در مجلس پیگیری‌های لازم انجام شود.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یک نهاد پویا سرمایه گذاری ارزشمند برای رفع بسیاری از معضلات اجتماعی است.

وی بر ضرورت اتمام مراحل ساخت کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال جاری تأکید کرد و افزود: این مجموعه می‌تواند بخشی از نیازهای مطالعاتی مردم گیلان در حوزه کتاب و کتابخوانی را تأمین کند.

احمدی همچنین با بیان اینکه باید به مناطق کم برخوردار نیز توجه شود، خواستار ایجاد کتابخانه در مناطق کمتر برخوردار شد.

استان گیلان مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی نمایندگان مجلس کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر