کد خبر: 975497 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت معتقد به نقش‌آفرینی جوانان برای شکل گیری تمدن ایرانی - اسلامی است، گفت: انجمن‌های اسلامی دانش آموزی، زمینه تقویت علم آموزی نسل جوان را فراهم کنند.

به گزارش‌ایلنا از رشت، ارسلان زارع شامگاه سه‌شنبه در دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دوره دانش‌آموزی را مهمترین دوره شکل گیری شخصیت دانست و اظهار کرد: قابلیت‌های فردی در این دوران شکل می‌گیرد که آثارش را در طول زندگی شخص مشاهده می‌کنیم و بر این اساس فعالیت انجمن‌های اسلامی دانش آموزی اهمیت دارد.

وی با تاکید بر ضرورت قوی شدن جامعه، افزود: در این راستا باید هر مانعی که از اقتدار روز افزون نظام اسلامی جلوگیری می‌کند، از پیش رو برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دانش‌آموز برای قوت یافتن باید سلاح تربیتی داشته باشد، گفت: دانش آموز باید مهارت، فناوری و هنر بیاموزد و وجه سیاسی و اجتماعی او نیز رشد کند از این رو توانمندسازی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه امید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید به جوانان است، اظهار داشت: دولت معتقد به نقش آفرینی جوانان در شکل گیری تمدن ایرانی و اسلامی است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان به عنوان موتور تحرک علم و دانش یاد شده ، گفت: باید انجمن‌های اسلامی دانش آموزی، زمینه تقویت علم آموزی نسل جوان را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های مهم انجمن‌های اسلامی در مدارس به عنوان یک تشکل این است که دانش آموزان را به عنوان افرادی پرسش‌گر و نقاد بر اساس اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تربیت کنند.

 زارع گفت: انجمن‌های اسلامی دانش آموزان امروز باید متناسب با شرایط دهه پنجم انقلاب اسلامی فعالیت های خود را دنبال کنند.

وی حضور نسل جدید در فضای مجازی و چگونگی تعامل این نسل را از موضوعات مهمی دانست که باید برای آن برنامه ریزی داشت و تاکید کرد: نمی توان نسبت به تغییرات زندگی امروز بی تفاوت بود و باید بکوشیم تا زیست بوم آنان را در این فضای جدید، به درستی درک کرده و ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم فرزندان این سرزمین را از آسیب ها ، مصون داریم.

نماینده عالی دولت در گیلان به ارتباط انجمن های اسلامی دانش آموزی با کودکان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: این ارتباط، زمینه مناسبی‌است تا موضوع مصون‌سازی نسل‌کنونی و آینده جامعه از آسیب‌های فضای مجازی، در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد.

در این دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان نیز با بیان اینکه اتحادیه گیلان در معرفی دانش‌آموزان‌نخبه و اجرای فعالیت‌های فاخر، جزو مجموعه‌های پیشرو در سطح ملی است،گفت: زیرساخت‌های فعالیت اتحادیه در گیلان باتوجه به قدمت چهار دهه، نیازمند تقویت است.

حسین تاریخی افزود: همواره تلاش شده که مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بازوی تربیتی نظام تعلیم و تربیت باشد.

تمدن دولت رشد نسل جوان نظام اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر