کد خبر: 968552 A

محمدپور خبر داد:

جشنواره استانی شعر پایداری و داستان دفاع مقدس در گیلان برگزار و آثار برگزیده این جشنواره‌ها به صورت کتاب چاپ می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، اسماعیل محمدپور در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری ۲ جشنواره استانی «شعر پایداری» و «داستان دفاع مقدس» خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره با هدف ترویج فرهگ ایثار و شهادت و شناسایی استعدادهای بالقوه در این حوزه برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره شعر پایداری و داستان دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه پایداری مادران، همسران و دختران شهدای دفاع مقدس و مقاومت از اهم موضاعات این جشنواره است، گفت: «پایداری مکتب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و «پایداری محور مقاومت اسلامی» و «شهدای مدافع حرم» از دیگر موضوعات این جشنواره است.

محمدپور اذعان کرد: محدودیت سنی برای شرکت در این جشنواره ها وجود ندارد اما افراد شرکت کننده حتما بایستی گیلانی باشند.

وی ادامه داد: این جشنواره تا پایان سال در همه استان های کشور برگزار خواهد شد و آثار برگزیده به کنگره ملی دفاع مقدس راه می‌یابند.

دبیر اجرایی جشنواره شعر پایداری و داستان دفاع مقدس گیلان افزود: علاقمندان در این حوزه می‌توانند از ۲۴ شهریور تا پایان آبان ماه آثارشان را به دبیر انه این جشنواره واقع در بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان  ارسال کرده ویا به شماره 09213964496 تلگرام ویا واتساپ  کنند.

محمدپور خاطرنشان ساخت: بعد از داوری آثار ارسال شده، اواخر آذر و یا اوایل دی اختتامیه این جشنواره برگزار شده و به نفرات برگزیده هدایایی نقدی اهداء می‌شود، همچنین آثار ارزشمند و برگزیده این جشنواره به صورت کتاب به چاپ خواهد رسید.

دبیر اجرایی جشنواره شعر پایداری و داستان دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه تا کنون سه جلد کتاب در این راستا چاپ شده است تصریح کرد: مضمون‌های زخمی قبیله باران و هشت بهار سرخ از جمله کتاب های جشنواره  شعر پایداری و کتاب بی بی مربوط به جشنواره داستان دفاع مقدس بوده که در استان به چاپ رسیده است.

استان های کشور ایثار و شهادت دفاع مقدس شعر داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر