کد خبر: 968544 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان خبر داد:

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت : سد لاستیکی فخرآباد رشت 48 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرّمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در حاشیه بازدید از این پروژه گفت: سد لاستیکی فخر آباد با اهداف توسعه و بهبود آبیاری اراضی شالیزاری درحدود 1000 هکتار، جلوگیری از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه، جلوگیری از پدیده کف کنی و آب گیری ایمن کانال انحراف، ذخیره سازی آب و تنظیم جریان، ذخیره موقت دبی تراز رودخانه و زهکش ها برای تأمین آب کشاورزی، افزایش سطح تراز آب در رودخانه و کاهش هزینه پمپاژ، بهبود شرایط زیست محیطی، بیولوژی و اکولوژی محدوده طرح، تغذیه سفر های آب زیر زمینی، بهره برداری توریستی و تفریحی، ساماندهی رودخانه و  ... در حال احداث است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود: سد لاستیکی فخرآباد بر روی رودخانه اوشمک در روستای فخرآباد در شمال شرق شهرستان رشت در حال احداث است و بناست آب های ناشی از بارندگی و زه آبهای اراضی زراعی را در فصول زراعی جمع آوری و به مصرف اراضی کشاورزی در دو سمت رودخانه برساند.

 رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در پایان گفت: حجم آب ذخیره شده سد لاستیکی فخر آباد برابر با 450 هزار متر مکعب و حجم آب تنظیمی آن برابر با 2 میلیون متر مکعب خواهد بود.

تغذیه زیست محیطی کشاورزی حجم آب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر