کد خبر: 959542 A

استاندار گیلان عنوان کرد؛

استاندار گیلان استفاده بیشتر از فرصت های موجود در بنادر آستارا، انزلی و کاسپین رویکرد دولت است، گفت: به‌رغم تنگناهای ناشی از شیوع کرونا و کاهش فعالیت بسیاری از بنادر، طی پنج ماه نخست امسال ، در بندر مرزی آستارا شاهد افزایش ۳۵ درصدی صادرات و واردات بوده ایم.

به گزارش ایلنا از آستارا، ارسلان زارع در حاشیه افتتاح پروژه های مجتمع بندری در آستارا در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: رویکرد دولت استفاده بیشتر از ظرفیت دریای خزر در امر تجارت و توسعه بازرگانی و افزایش نقش بنادر شمالی کشور خصوصا بندرهای آستارا، انزلی و کاسپین به سبب فرصت های ارزشمند موجود در تامین ارز و افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسود (CIS) و همسایگان شمالی است‌.

 وی با اشاره به اینکه خوشبختانه از سال گذشته تا زمان حاضر شاهد جهش در فعالیت‌های اقتصادی هستیم، گفت: در سال جاری علیرغم تنگناهای ناشی از شیوع کرونا و کاهش فعالیت بسیاری از بنادر، در بندر مرزی آستارا طی پنج ماه نخست شاهد افزایش ۳۵ درصدی صادرات و واردات بوده ایم.
نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: در بندر آستارا به همت بخش خصوصی، کارآفرینان فعال و پرانگیزه با همکاری، همراهی و حمایت دولت، امروز شاهد بهره برداری از پروژه هایی با سرمایه گذاری ۶۶ میلیارد تومان هستیم که از این میزان هشت میلیارد تومان توسط بنادر و دریانوردی به منظور حمایت از بخش خصوصی هزینه شده است. 
وی به افزایش چشمگیر فعالیت شرکت های سرمایه‌گذاری مستقر در بنادر استان به ویژه آستارا طی ماه های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: از آنجایی که رویکرد عمده فعالیت بنادر ما استفاده بیشتر از غلات بوده و استفاده از ماشین آلات به روز برای امور جاری از نیازهای این حوزه بود امیدوارم شاهد افزایش کارآیی، بهره وری و سرعت انجام کار باشیم.
زارع خاطرنشان کرد: به سبب اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این پروژه برای جوانان، قطعا برای مردم مبارک خواهد بود.

 

تجارت دولت سرمایه واردات بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر