کد خبر: 955205 A

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت خبر داد:

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت از انجام ۲۱۱ مورد عملیات مهار و اطفای آتش‌سوزی در ۱۵ روز گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرام مومنی رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت با اشاره به ۲۱۱ مورد عملیات مهار و اطفای آتش‌سوزی در ۱۵ روز گذشته بیان کرد: از میان ۱۰۱ مورد عملیات مهار آتش‌سوزی، سهم آتش‌سوزی منزل مسکونی به ۳۴ مورد رسید.

شهرام مؤمنی با بیان اینکه اکثر خانه‌های آتش‌گرفته فاقد بیمه آتش‌سوزی بوده‌اند، ادامه داد: متأسفانه نبود بیمه آتش‌سوزی، شهروندان را با چالش بسیار سخت و در بسیاری از موارد جبران‌ناپذیری مواجه می‌کند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت بیمه آتش‌سوزی به شهروندان توصیه کرد: زمان را از دست ندهید و در اسرع وقت نسبت به بیمه منازل مسکونی، اموال و اماکن تجاری خود اقدام کنید.

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت از نجات بالغ ‌بر ۳۵ تن در ۱۵ روز گذشته توسط تیم‌های نجات خبر داد و افزود: خوشبختانه در حوادثی همچون گیرکردن در آسانسور، پرت شدن از ارتفاع، تصادفات خودرویی، بسته شدن ناگهانی‌در بواسطه نقص فنی، خوشبختانه ۳۵ تن از شهروندان به‌سلامت به آغوش خانواده‌های‌شان بازگشتند که همه این موارد جزء پوشش حوادث و خدمات ایمنی بوده است.

این مسئول در پایان به ۲۶ عملیات مربوط به نجات حیوانات گیر افتاده اشاره کرد و افزود: متأسفانه عدم آگاهی برخی از شهروندان مبنی بر فراخوان آتش‌نشانان برای نجات حیواناتی همچون گربه‌ها که در واقع در حال حیات طبیعی خود هستند در بسیاری از موارد جز مزاحمت برای حیوانات چیز دیگری نیست که توصیه می‌شود در چنین مواقعی به گفته‌ها و راهکارهایی که توسط متصدیان ارتباطات ۱۲۵ آتش‌نشانی ارائه می‌شود توجه ویژه داشته باشند تا ناخواسته موجبات اذیت و آزار هیچ حیوانی فراهم نشود.

همین گزارش حاکی است: حوادث و خدمات ایمنی پوشش داده‌ شده توسط آتش‌نشانان در ۱۵ روز گذشته به ترتیب ۴۳ و ۶۷ مورد بوده است.

آتش سوزی پوشش خانواده سازمان آتش نشانی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر