کد خبر: 950405 A

فرماندار فومن خبر داد:

فرماندار فومن با اشاره به اینکه بالاترین میزان برگزاری جلسات پس از استانداری، در شهرستان فومن بوده، از برگزاری ۲۹ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با ۲۹۰ مصوبه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از فون، سی‌امین جلسه ستاد مدیریت ویروس کرونای شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن برگزار شد.

در این جلسه درخصوص آخرین عملکرد ادارات مسئول در مقابله با بیماری کرونا، اقدامات انجام شده درخصوص تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در شهرستان، حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا بحث و تصمیم گیری شد و همچنین آخرین دستورالعمل ها و مصوبات ملی و استانی در این زمینه تشریح و به اطلاع اعضای جلسه رسید.

محسنی فرماندار شهرستان فومن با بیان این که جلسات ستاد مدیریت کرونا در دو بخش پایش اقدامات انجام شده و ابلاغ دستورالعمل ها برگزار می شود، از تلاش تمام ادارات و نهادها، دستگاه های اجرایی، اصناف و به ویژه کادر بهداشت و درمان و سایر مسئولین در مدیریت بیماری کرونا در شهرستان تقدیر کرد.

وی با اشاره به این که بالاترین میزان برگزاری جلسات پس از استانداری، در شهرستان فومن بوده، از برگزاری ۲۹ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با ۲۹۰ مصوبه در شهرستان فومن خبر داد و افزود: فرمانداری شهرستان با بهره گیری از ظرفیت اصناف، سپاه، نیروی انتظامی، امام جمعه و مردم و گروه های جهادی، ضمن نظارت بر عملکرد دستگاه های مسئول و دلگرمی دادن به کادر بهداشت و درمان، تمام تلاش خود را به منظور مدیریت و کنترل بیماری کرونا در شهرستان انجام داد و نتیجه اقدامات خود را نیز با مشارکت بی نظیر مردم و گروه های جهادی مشاهده کرد و اقدامات و طرح های بسیار موفقی از قبیل طرح مواسات و همدلی، در شهرستان اجراء شد.

فرماندار شهرستان با تقدیر از همکاری خانواده شهید آشناور در برگزار نکردن مراسم یادبود برای فرزند شهید خود به جهت حفظ سلامت عمومی، خواستار دقت نظر و رعایت قوانین و احترام عموم مردم به بایسته ها و محدودیت های بهداشتی به ویژه عدم برگزاری مراسم جشن یا عزا در شهرستان شد.

محسنی با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر باشگاه ها، اماکن ورزشی و تجاری، خواستار ارسال مستندات این نظارت‌ها به فرمانداری شد و افزود: در خصوص ثبت نام‌های دانش آموزی برای سال تحصیلی جدید، باید نکات و ضرورت های بهداشتی به جد رعایت گردد.

فرماندار شهرستان افزود: با دعوت از هیئات مذهبی و هدایت ظرفیت ها و منابع به سوی اقدامات خیریه از جمله کمک به نیازمندان، می توان در ایام عزاداری حسینی فرهنگ سازی کرد.

محسنی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا، موضوع عزاداری های ایام محرم مورد توجه قرار گرفته، فرمایش مقام معظم رهبری را فصل الخطاب دانست و افزود: مرجعیت رسیدگی به نحوه برگزاری ایام عزاداری حسینی در کشور وفق فرمایش معظم له به ستاد ملی کرونا محول شده است و باید منتظر صدور دستورالعمل های لازم درخصوص نحوه فعالیت هیئات مذهبی در ایام آتی شد.

امام جمعه بهداشت و درمان ویروس اماکن ورزشی سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر