کد خبر: 944195 A

فتح اللهی تاکید کرد:

فرماندار رشت بر لزوم مساعدت ویژه اداره کل تامین اجتماعی در قبال واحدهای تولیدی که با مشکل مواجه هستند، تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در نشست با مدیرکل تامین اجتماعی و روسای شعب تامین اجتماعی رشت ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی اظهار داشت : تامین اجتماعی همانطور که از نامش برمی آید امنیت اجتماعی را به همراه دارد و کمتر قشری است که در جامعه با این مجموعه بزرگ سروکار نداشته باشد .

وی با بیان اینکه قوانین گسترده ای در این خصوص بدلیل تنوع خدمات و جامعه مخاطبین وجود دارد، افزود : درحوزه های بیمه های اجتماعی و حمایتهای این بخش ارائه خدمات وسیع و فراتر از دولت ، نشانه گستردگی و حساسیت سازمان تامین اجتماعی است .

فرماندار شهرستان‌رشت با تاکید بر لزوم شناسایی نواقص احتمالی قوانین، بکارگیری خدمات نوین الکترونیکی را اقدامی ارزشمند در جهت کاهش حضور فیزیکی برشمرده و توجه بیش از پیش به توسعه این بخش را  خواستار شد.

 فتح اللهی با اشاره به مشکلات برخی واحدهای تولیدی و کارخانجات، ضمن قدردانی از حمایت‌های تامین اجتماعی، خواستار مساعدت بیشتر برای رفع موانع کاری این عرصه گردید و گفت: در جهت رفع مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی، بازدیدهای مستمری جهت پیگیری و رفع مشکلات آنان انجام خواهد شد.   

وی مهمترین دغدغه خود را حل مشکلات مردمی بیان داشت و خاطرنشان کرد: انتظار دارم به عنوان مشاورانی خوب با همراهی همیشگی در اتخاذ تصمیمات درست یاریگر بنده باشید .

فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه در دوران مسئولیت های خود درشهرستانهای مختلف از تیم تامین اجتماعی خاطراتی خوب در تعامل و همکاری و اثربخشی دارم که رسیدگی به مشکلات کارخانجات و تلاش برای راه اندازی و احیاء مجدد بسیاری واحدها از نتایج آن است .

 فتح اللهی در پایان سخنان خود ضمن سفارش به برخورد مناسب با مردم و رعایت اخلاق نیکو ، بر کوشا بودن برای حل مشکلات مردم تاکید کرد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت استان تحت پوشش این سازمان است، گفت: 47 درصد از کل بیمه شدگان تامین اجتماعی استان در 4 شعبه اصلی شهر رشت قرار دارند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر ، اعمال افزایش سالیانه میزان مستمری ها و خبر اجرای متناسب سازی گام بزرگی برای تحقق اهداف حمایتی از اقشار کارگری توسط تامین اجتماعی بوده ، افزود : دولت بعنوان یکی از اضلاع مثلث شرکای اجتماعی ما تلقی شده و فرمانداران هر شهرستان بمنزله نماینده ارشد دولت با نقش حاکمیتی ، در تصمیمات و رویکردهای اتخاذی اثرگذارند .

علی حسین نژاد با گریزی به اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته همکاران بویژه در بخش درمان در زمان شیوع ویروس کرونا ، کوشش بمنظور صیانت از بیمه شدگان و مستمری بگیران را وظیفه دست اندرکاران قلمداد نموده و اظهار داشت : مشکلات جامعه هدف ما ، دغدغه های مجموعه سازمان بوده و خدماتی همچون پرداخت غرامت ایام بیماری ، کمک هزینه کفن و دفن ، مقرری بیمه بیکاری و مستمری بازماندگان و... را در این برهه بصورت محسوس دربرداشته است .  

تلاش در زمینه پایداری اشتغال و سرپا ماندن کارگاه‌ها در شرایط اقتصادی موجود با تکیه براهمیت و نقش تولید در کشور و ارائه گزارش عملکرد آماری به فرماندار شهرستان از دیگر مباحث مطروحه در این گفتمان بود .

تامین اجتماعی جامعه سازمان تامین اجتماعی ویروس کمک هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر