کد خبر: 935463 A

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد:

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان گفت: جسد نوجوان 13 ساله سیاهکلی در محدوده سد قوام آستانه اشرفیه کشف شد.

به گزارش ایلنا از آستانه اشرفیه، سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان امروز گفت : امدادگران هلال احمر و تیم جستجو ، جسد نوجوان 13 ساله ای که 21 روز پیش در در رودخانه دیسام روستای مالده سیاهکل غرق شده بود ، پس از چندین روز جستجو با قایق، در محدوده سد قوام آستانه اشرفیه پیداکرده و از آب بیرون کشیدند.

سیاوش غلامی افزود: 70 نفر از امدادگران و تیم‌های عملیاتی هلال احمر آستانه اشرفیه ، رشت ، رودبار ، فومن و تیم واکنش سریع استان برای پیداکردن جسد نوجوان سیاهکلی تلاش کردند. 
 

وی با اشاره به فصل گرما و حضور گردشگران در گیلان افزود: بسیاری از مسافران و گردشگران به ویژه نوجوانان و جوانان، بدون توجه به علائم هشدار دهنده، در خارج از طرح‌های سالم‌سازی دریا و در رودخانه‌های استان شنا می‌کنند که متاسفانه به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا غرق می شوند.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان ازشهروندان به ویژه گردشگران خواست : با توجه به علائم هشدار دهنده شنا ممنوع ، برای شنا فقط از طرح‌ای سالم سازی دریا استفاده کنند.

سیاوش غلامی با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد، تصریح کرد: سامانه تلفنی ۱۱۲ ندای امداد، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی است.

جمعیت هلال احمر شبانه روزی مسافران هلال احمر سیاوش غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر