کد خبر: 935458 A

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان خبر داد:

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه تغییر کاربری اراضی استان خط قرمز بوده و قاطعانه با آن برخورد می شود، گفت: ۱۲ واحد مسکونی غیر مجاز تخریب شد.

به گزارش ایلنا از رشت، یاور پیر علایی با اشاره به نقش مهم دهیاران در توسعه و رونق روستاها، اظهار کرد: هزار و ۸۳۴ دهیار در روستاهای استان گیلان فعالیت می‌کنند.

وی به برخی وظایف دهیاران در روستاها اشاره و با بیان اینکه توسعه روستایی و ایجاد درآمدهای پایدار، رونق کسب و کارهای روستایی از مهمترین اولویت‌های دهیاران در سطح روستاها است، افزود: دهیاران باید در این زمینه با توجه به ظرفیت‌های روستاها طرح و برنامه داشته باشند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در ادامه عدم امنیت شغلی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دهیاران عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده بیمه تکمیلی و حقوق ثابت برای این افراد مقرر شده است.

وی با اشاره به برخی برنامه‌ها برای دهیاران و با تأکید ضرورت توجه به آموزش، تصریح کرد: امسال برای دهیاران ۱۸ دوره آموزشی طراحی شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا این دوره‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پیر علایی با بیان اینکه با حضور ۴۳ دهیار نمونه استان گیلان گروه مشورتی تشکیل شده است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این گروه شناسایی مشکلات روستاها و هم اندیشی و ارائه راهکار برای حل آن است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روستاهای استان گیلان ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع دستی دارند، افزود: معرفی این ظرفیت‌ها یکی از اهداف ما است و در این راه برگزاری جشنواره‌ها بومی و محلی حائز اهمیت است

مدیر کل امور روستایی و شورهای استانداری گیلان همچنین به ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی شالیزاری و باغی استان اشاره و تأکید کرد: متأسفانه شاهد نمونه‌هایی از این ساخت و سازها هستیم اما دستگاه قضا با قاطعیت در این زمینه برخورد خواهد کرد.

وی تغییر کاربری اراضی شالیزاری و باغی استان گیلان را خط قرمز عنوان کرد و ادامه داد: امسال ۱۲ واحد مسکونی غیرمجاز که در زمین‌های غیر ارزشمند استان گیلان ساخته شده بود تخریب شد.

امور روستایی تغییر کاربری زمین گردشگری و صنایع دستی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر