کد خبر: 935456 A

مدیرکل راهداری گیلان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: در سه ماه نخست امسال ۵۰ کیلومتر از راه های ارتباطی استان گیلان خط کشی شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، فریبرز مرادی بیان کرد: در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور و هدایت ایمن وسایل نقلیه به ویژه در هنگام شب، طی ۳ ماهه امسال بیش از ۵۰ کیلومتر خط کشی در طول راه‌های ارتباطی استان انجام شده است.

وی تعیین محدوده سهم عبور هر یک از خودروها و رانندگان را از دیگر اهداف خط کشی راه‌ها عنوان کرد و گفت: خط کشی و تفکیک باند رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده نقش مستقیمی در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی دارد.

مرادی ادامه داد: در کنار خط کشی‌های صورت گرفته که به تفکیک در ۱۵ کیلومتر از بزرگراه‌های استان، ۲۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۱۵ کیلومتر نیز در راه‌های روستایی انجام شده است ۱۰ کیلومتر گاردریل های آسیب دیده نیز در سه ماهه نخست امسال تعمیر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان همچنین از نصب ۱۵۰۰ عدد انواع تابلوهای راهنمای و رانندگی نظیر مسیر نما، جهت نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی در راه‌های برون شهری و محورهای روستایی در این مدت خبر داد.

استان گیلان راهداری و حمل و نقل جاده رفت و برگشت وسایل نقلیه تلفات رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر