کد خبر: 934305 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان عنوان کرد:

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به جایگاه ویژه متون کهن و ادبیات فارسی در باورها و اعتقادات مردم، گفت: نسل جدید باید با این متون آشنا شود.

به گزارش ایلنا از رشت، پریسا کرمی در نشست مشترک با رئیس هیأت مدیره بنیاد فردوسی به جایگاه ادبیات کهن در میان مردم اشاره و اظهار کرد: متون کهن و ادبیات فارسی در باورها و اعتقادات مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تأکید بر ایجاد بسترهای مناسب برای آشنایی نسل جدید با بزرگان شعر و ادب ایران اسلامی، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود برای برگزاری کارگاه‌ها و محافل ادبی استفاده شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به برگزاری کارگاه‌های ادبی، افزود: برگزاری کارگاه‌های شاهنامه خوانی، حافظ شناسی، قصه گویی و داستان خوانی در کتابخانه‌های عمومی گیلان موجب جذابیت فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه های می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پرداختن به مسائل فرهنگی یکی از رسالت اصلی کتابخانه‌های عمومی است، تصریح کرد: کتابخانه های عمومی از ایده‌های جدید برای پربار شدن برنامه‌های فرهنگی این نهاد در استان گیلان استقبال می‌کند.

ترویج فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان

در ادامه این نشست رئیس هیأت مدیره بنیاد فردوسی شاخه گیلان به سابقه ۱۵ ساله تشکیل این بنیاد اشاره و اظهار کرد: گیلان در حوزه شعر و ادب ظرفیت‌های بسیاری دارد.

نصرالله زیرک تولید کتاب با قطع جیبی کم هزینه و خلاصه نویسی شده از شاهنامه فردوسی را یکی از برنامه‌های این بنیاد عنوان کرد و افزود: هدف از این کار دسترسی راحت کودکان، نوجوانان و افراد مختلف نا آشنا به این اثر کهن و ارزشمند است.

وی ادامه داد: تولید کتاب در اندازه‌های جیبی و خلاصه شده در راستای ایجاد انگیزه برای مطالعه در میان نسل جوان است.

ادبیات ترویج فرهنگ شاهنامه کتابخانه های عمومی مدیرکل کتابخانه های عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر