کد خبر: 933415 A

فرماندار رشت در نشست با مسئولان بخش لشت نشاء:

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم ترویج احساس وظیفه اجتماعی در بین آحاد جامعه، گفت: راه دستیابی به توسعه در هر جامعه ای از مسیر پایبندی اشخاص به وظیفه اجتماعی خود می گذرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در نشست با بخشدار، امام جمعه و جمعی از مسئولین بخش لشت نشاء با اشاره به اینکه هر انسانی با مجموعه ای از آثار و نام نیکی که از خویش به یادگار می گذارد، زنده و جاودان خواهد ماند، اظهار داشت: فرصتی که در قالب مسئولیت در اختیار ما نهاده شده، نعمتی از جانب جهت خدمتگزاری به مردم است و اینکه بتوانیم با اخلاص در عمل، نامی نیکو از خود بر جای بگذاریم.

فرماندار رشت با بیان اینکه در صورتی که احساس وظیفه در بین آحاد جامعه ارتقاء یابد بسیاری از مشکلات آن جامعه رخت خواهد بست، افزود: راه رسیدن به بالندگی از مسیر تعهد و پایبندی به انجام وظایف محوله می گذرد و باید این حس در سطح جامعه و در فرد فرد اعضای آن، تقویت شود.

وی اولویت بندی در انجام امور و انجام پروژه ها را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد:  باید در تصمیم گیری مدیران اولویت نیازمندی بخش ها، مد نظر قرار گیرد تا بر مبنای آن تصمیماتی اتخاذ شود که از کمترین میزان خطا برخوردار باشد.

 فتح اللهی به مشکلات زمین های اوقافی در بخش لشت نشاء اشاره کرد و افزود: در این خصوص نیاز است ضمن بررسی همه جوانب شرعی  و اجتماعی و استفاده از همه ظرفیت ها به راهکار اجرایی منطبق با منطق و قانون دست یافت.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بالای بخش خصوصی و سرمایه گذاران، تصریحکرد: در هیچ جای دنیا رفع معضل اشتغال تنها با اتکا بر عملکرد دولت حل و فصل نشده و دولت  وظیفه دارد با بسترسازی و رفع موانع از سر راه سرمایه گذاران، شرایط را برای کارآفرینی و اشتغالزایی مهیا نماید.

مقام عالی دولت در مرکز استان توجه ویژه به مقوله فرهنگ به عنوان زیربنای بسیاری از امور اجتماعی و اقتصادی را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد:حتی با فراهم نمودن امکانات فراوان، در صورت عدم اشاعه  فرهنگ صحیح، نتیجه مطلوب برای آن جامعه به وجود نخواهد آمد.

گفتنی است در ابتدای این نشست احمد قدیمی بخشدار لشت نشاء گزارشی از وضعیت این بخش و مسائل و مشکلات پیش روی این مردم بخش لشت نشاء ارائه داد.

همچنین امام جمعه، شهردار و فرمانده بسیج لشت نشاء به ارائه نظرات و پیشنهادات خویش در جهت حل مشکلات این بخش پرداختند.

اجتماعی و اقتصادی استفاده از ظرفیت جامعه دولت مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر