کد خبر: 851088 A

با هدف گسترش فرهنگ مطالعه؛

مراسم بهره برداری از ایستگاه مطالعه در استان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) بندر مرزی آستارا با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، مراسم بهره برداری از نخستین ایستگاه مطالعه شهرستان آستارا با حضور آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر آستارا؛ جمشید مهدوی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان، رحیم کریم زاده، عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و از خیرین و حامیان کتابخانه های عمومی این شهرستان، مسئول حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، جمعی از روسای دستگاه های فرهنگی، اعضای هیات امناء آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع)، زائرین و دوستداران کتاب و کتابخوانی و اصحاب رسانه در امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) برگزار شد.

در این مراسم که با هدف دسترسی زائرین آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) به کتاب و ایجاد فرهنگ کتابخوانی در محوطه این امامزادگان برگزار شد، ۳۰۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف جهت دسترسی علاقمندان به مطالعه کتاب در این ایستگاه از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا اهدا و جانمایی شد.

عباس زاده: راه اندازی ایستگاه مطالعه یکی از راه‌های ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است
رییس اداره کتابخانه های عمومی بندر آستارا در مراسم بهره برداری از این ایستگاه مطالعه ضمن ابراز خوشحالی از ایجاد این امکان در یک مکان عمومی مقدس و مورد علاقه دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) اظهارکرد: راه اندازی ایستگاه مطالعه یکی از راه‌های ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

آرزو عباس زاده افزود: این طرح راهی است تا کتاب به میان مردم آورده شود، چرا که اجرایی شدن این طرح هم باعث رونق بازار کتاب و هم افزایش سرانه مطالعه می شود.

عباس زاده همچنین با با بیان اینکه برای راه اندازی این ایستگاه مطالعه هیچ هزینه ای نشده است خاطرنشان کرد: کلیه کتاب های این ایستگاه از محل منابع موجود طرح ویژه ایستگاه های مطالعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تامین و برای راه اندازی این ایستگاه اهدا شده است.

مهدوی: دسترسی آسان به کتاب از جمله اهداف راه اندازی ایستگاه مطالعه است
جمشید مهدوی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا نیز در آیین راه اندازی این ایستگاه مطالعه با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب از جمله اهداف راه اندازی ایستگاه مطالعه است، گفت: این ایستگاه به همت اداره اقاف و امور خیریه و با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی و هیات امنای امامزادگان برای استفاده زائرین آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) و از مواد بازیافتی شامل آهن آلات اسقاطی غیرقابل استفاده آستان امامزادگان تولید و راه اندازی شد.

اداره اوقاف و امور اداره کل اوقاف و امور خیریه اصحاب رسانه اهل بیت علیهم السلام بازار کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر