کد خبر: 848685 A

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت مطرح کرد؛

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت گفت: سازمان‌هایی چون بهزیستی، علوم پزشکی، کمیته امداد، اداره تعاون و شهرداری رشت می‌توانند با تهیه و تدوین برنامه‌های کارشناسی شده به خصوص با محوریت بانوان و دختران جوان و بسط آنها در سطح شهرها، روستاها و حاشیه‌های شهرها، در خصوص مرتفع کردن بسیاری از مشکلات، کارگشا باشند.

به گزارش ایلنا از رشت، فریبرز سعیدی‌کیا، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت، در جلسه کمیسیون امور بانوان که در محل فرمانداری تشکیل شد، گفت: نیمی از جمعیت جامعه ما را زنانی تشکیل داده‌اند که بعضاً در مناصب مدیریتی و کسوت‌های سیاسی و اجتماعی مشغول به کار بوده و تعداد قابل توجهی از آنان در فعالیت‌های سیاسی مشارکت دارند.

وی افزود: متاسفانه آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه به خطر مبدل شده و جز با برنامه‌ریزی درست و مدیریتی صحیح در کنار هم‌افزایی و همکاری تمامی اقشار جامعه، نمی‌توان با این معضل مقابله کرد.

سعیدی‌کیا با اشاره به تعدادی از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، مفاسد اجتماعی و... عنوان کرد: سازمان‌هایی چون بهزیستی، علوم پزشکی، کمیته امداد، اداره تعاون و شهرداری رشت می‌توانند با تهیه و تدوین برنامه‌های کارشناسی شده به خصوص با محوریت بانوان و دختران جوان و بسط آنها در سطح شهرها، روستاها و حاشیه‌های شهرها، در خصوص مرتفع کردن این مشکلات، بسیار کارگشا باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت همچنین بر استفاده از ظرفیت NGO ها و مهد کودک‌ها و پیش دبستانی‌ها نیز در این خصوص تاکید کرد.

سعیدی‌کیا با تاکید بر اینکه قانون اساسی کشور ظرفیت وسیعی را برای فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی بانوان در سطح کشور در نظر گرفته است، تصریح کرد: به لحاظ شرعی و عرفی منعی برای حضور بانوان در امور مذکور وجود نداشته و ان‌شاالله بتوانیم با شناسایی خانواده‌های بی‌سرپرست یا بدسرپرست و ایجاد تعاونی‌هایی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار به بسیاری از اینگونه معضلات پایان دهیم.

وی با اشاره به سیاست دولت تدبیر و امید در تاکید در به کارگماردن بانوان در پست‌های مدیریتی اظهار داشت: خوشبختانه بانوان با عملکرد مطلوب خود، پاسخ این اعتماد را به شایستگی دادند.

سعیدی کیا با اشاره به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بالغ بر ۲۰ نفر از بانوان شهرستان رشت به عنوان داوطلب در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند که این مهم به تمایل بانوان و مشارکت در امور سیاسی صحه گذاشته و ان‌شاالله بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های درست در مقابل هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

بهزیستی سیاسی و اجتماعی علوم پزشکی شهرداری رشت مشارکت بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر