کد خبر: 848525 A

مرحله دوم درختکاری در منابع طبیعی آستارا با هدف تقویت جنگل های هیرکانی، با حضور مسئولان مربوطه در اراضی نظرمحله بخش لوندویل این شهرستان آغاز شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا امروز در عملیات درختکاری در نظرمحله بخش لوندویل آستارا گفت: این دومین مرحله درختکاری در اراضی جنگلی تخریب شده است و در کل، 36 هزار اصله نهال در مناطقی نظیر، حیران، چلوند و اسپینه  کاشته خواهد شد.

وی افزود: در کاشت درختان از نیروهای بسیج، دانش آموزان، سازمان های مردم نهاد، دستگاه های اجرایی و ورزشکاران استفاده می شود و این طرح در ترویج درختکاری و صیانت از جنگل ها نیز موثر است.
وی ادامه داد: چرای بی رویه دام و بهره برداری های غیر مجاز از جنگل ها باعث فرسایش و رانش خاک شده است و این امر، خطر سیلاب را افزایش می دهد.
غزنوی بیان کرد: منابع طبیعی ما بیش از گذشته به تیمار، مراقبت واحیا نیاز دارد و هدف ما مشارکت فراگیر جوامع مدنی  وایجاد فرهنگ حفظ منابع طبیعی است.
وی اظهار کرد: طرح های منابع طبیعی در زمینه جنگل کاری، آبخیزداری ،صیانت از جنگل ها همسو باجوامع انسانی است و اجرای طرح های آبخیرداری با همکاری مردم بومی، نتایج درخشانی دارد. 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: جنگل و خاک، بستر حیات بشر است و آب و هوای پاک و کافی و جلوگیری از رانش خاک و لغزش زمین، با حفظ منابع طبیعی امکان پذیر است.

آستارا 40 هزار هکتار منابع طبیعی دارد و اراضی جنگلی این شهرستان به مساحت 32 هزار هکتار از درختانی نظیر بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون پوشیده است.

 

جنگل خاک دانش آموزان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر