کد خبر: 845881 A

شهردار رشت:

شهردار رشت با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای نسل آینده از امروز، گفت: شهر دوستدار کودک باید پیوندی برای برنامه ریزی ها باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، شهردار کلانشهر در دومین سالانه شهر پژوهی شهرداری رشت که در تالار گفتگو برگزارشد اظهار کرد: هفته پژوهش بهانه ای برای گردهمایی پژوهشگران برای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی شهرهای خلاق است.

ناصر حاج محمدی شهرهای خلاق امروز را همان شهرهای هوشمند خواند و باتاکید بر لزوم قدردانی از پژوهشگران در این هفته گفت: پژوهش های بدون هزینه ای که در راستای توسعه شهری و حذف مشکلات شهروندان صورت می گیرند قابل ستایش بوده و باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وی با اشاره به لقب رشت به عنوان شهر اولین‌ها، افزود: امید است شهر رشت پیشرو در زمینه شهر دوستدار کودک و مبتنی بر تمام اولین پژوهش های بین المللی است.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: روشن است که حوزه اجتماعی به ویژه شهر دوستدار کودک برای اعضای شورای شهر ارزشمند است و شهری که مجموعه مدیریت شهری آن، اینگونه به مسائل فرهنگی می نگرند بی شک در زمره موفق ترین شهر ها خواهد بود.

حاج محمدی گفت: باید برای نسل آینده از امروز برنامه ریزی شود و شهر دوستدار کودک باید پیوندی برای این برنامه ریزی ها باشد.

 معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت نیز در این نشست با بیان اینکه شهر دوستدار کودک اهداف ارزشمندی دنبال می کند اظهار کرد: اگر این اهداف در سطح شهر پیاده شود عواید زیادی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

ویسی ادامه داد: شهر دوستدار کودک‌ ساختار هدفمندی برای ایجاد نشاط و شکوفایی استعدادهای کودکان دارد.

وی افزود: شهرداری رشت اولین شهرداری بود که شهر دوستدار کودک در آن شکل گرفت و اگر قرار است این مهم در این شهر به ثمر برسد باید برای آن برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت خواستار کمک نهاد های مرتبط با شهر دوستدار کودک شد و اضافه کرد: در غیر این صورت طرح بر روی زمین باقی خواهد ماند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، تجلیل از برگزیدگان جشنواره های پژوهشگر و پروپوزال برتر کارکنان شهرداری این شهر از جمله برنامه های نشست تخصصی شهر دوستدار کودک بود.

در این مراسم، علاوه بر شهردار رشت، جوانی رئیس اداره مجامع و سازمان های بین المللی و امور بین الملل وزارت کشور، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای شهر رشت، رضا رسولی، محمد حسن عاقل منش و محمد حسن علیپور از اعضای شورای این شهر، متین عاشوری مدیر نوسازی و تحول اداری شهرداری، محجوب مدیر اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

 

 

اعضای شورای امور بین الملل سازمان های بین المللی مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر