کد خبر: 845828 A

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تالش از افتتاح کتابخانه عمومی چوبر تالش در دهه فجر سال جاری خبرداد.

به گزارش ایلنا از تالش، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تالش به ریاست سید عیسی مهدوی، فرماندار این شهرستان و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان؛ وحید فرحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی تالش، معاونان فرماندار، شهرداران تالش، حویق، لیسار، چوبر و اسالم، بخشداران، روسای دستگاه های فرهنگی، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان و اصحاب رسانه در فرمانداری تالش برگزار شد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه ملاک ارزیابی توسعه هر جامعه ای میزان مطالعه آن است، اظهار کرد: هزینه‌ای که برای کتاب و کتابخوانی صورت می‌گیرد سرمایه گذاری برای داشتن آینده ای بهتر و جامعه ای آگاه و عاری از هرگونه آلودگی و آسیب‌های اجتماعی است.

پریسا کرمی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت دانش‌آموزان و دانشجویان برای ارتقاء سطح آگاهی های عمومی و گسترش فرهنگ مطالعه استفاده کنیم، گفت: داشتن کودک کتابخوان جامعه ای کتابخوان را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه به پروژه در دست ساخت کتابخانه چوبر تالش نیز اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۹ آغاز شده و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصدی برخوردار است و با حل موضوع انشعابات، محوطه سازی و فضای اطراف کتابخانه در دهه فجر سال جاری شاهد بهره برداری از این کتابخانه بزرگ خواهیم بود.

 

 

استان تهران جرم دهه فجر کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر