کد خبر: 845004 A

در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورا بررسی شد؛

نشست یکصد و دهم کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به بحث و تبادل نظر در زمینه نصب دکل‌های تلفن همراه اوپراتورهای مختلف اختصاص داشت.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت جذب با اشاره به اینکه موضوع نصب و تجمع دکلهای اوپراتورهای مختلف تلفن همراه هم اکنون در کمیسیونهای تخصصی شورا اعم از کمیسیون "توسعه و عمران"، "بهداشت و محیط زیست"، "فرهنگی و اجتماعی" و "برنامه و بودجه" در دست بررسی است، خاطر نشان کرد: امیدوارم با بررسی همه جانبه این موضوع به جمع‌بندی نهایی و نتیجه قابل قبول دست یابیم.

 در ادامه هانی عسکری رئیس سازمان فاوای شهرداری رشت از ارائه ماده واحده این سازمان و ارسال آن به شورای اسلامی شهر رشت به منظور تفویض اختیار به سازمان فاوا برای بررسی و اظهارنظر درباره نصب این دکلها با نظر کارشناسی یک کمیته فنی متشکل از سازمان فاوا، سازمان سیما، منظر، معاونت معماری و شهرسازی و اداره کل ارتباطات استان خبر داد.

هانی عسکری سپس وضعیت دکل‌های اوپراتورهای مختلف تلفن همراه در رشت را تشریح کرد و گفت: دکل‌های متعدد در شهر سیما، منظر و چهره ای نامناسب به فضای شهری داده اند که این وضعیت قطعاً باید اصلاح شود.
 
احمد رمضانپور نیز با اشاره به اینکه حالا درخواست‌ها برای نصب دکل زیاد شده و ما هم قرار نیست اجازه بدهیم در شهر دکل‌ها از تعداد درختان زیادتر شوند، گفت: امروز باید بررسی کنیم که از نظر فنی این دکل‌ها با هم قابل تجمیع هستند یا خیر؟

وی افزود: یک جلسه مشترک بین کمیسیون عمران، بودجه، سازمان فاوا و اوپراتورها باید برگزار شود تا ابعاد مختلف این قضیه چه از نظر سلامت شهروندان، سیما و منظر شهری، خدماتی که ارائه می شود و درآمد شهرداری مورد بحث قرار گیرد.

 اسماعیل حاجی پور هم در سخنانی تاکید کرد: لایحه ای از شهرداری دریافت کرده ایم مبنی بر نصب ۲۱ دکل برای شرکت ایرانسل که قرار شده اجاره محل نصب را هم برای مدت پنج سال نقداً به شهرداری پرداخت کنند.

وی گفت: به نظر می رسد تا مشخص شدن راهکار مناسب برای تجمیع دکلها این لایحه که به طور یک فوریتی به شورا رسیده و به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شده، بررسی و اجرایی گردد.
 
حاجی پور عنوان کرد: هنوز در این زمینه قرارداد امضا نشده و منتظر نظر شورا هستیم که امیدوارم دوستان در این زمینه در اسرع وقت نظر خود را اعلام کنند.
 
حاجی پور گفت: این موضوع جدای از برنامه ریزی برای تجمیع دکلها است و شامل همان بحث نیز می شود.
 
در این جلسه همچنین مقرر شد موضوع نصب و تجمیع دکلهای مخابراتی با دو مدل با دست اندرکاران اوپراتورهای تلفن همراه مورد بحث قرار گیرد یک مدل سرمایه گذاری اوپراتورها و مدل دیگر زمین از شهرداری و دکل از اوپراتورها با در نظر گرفتن ضریبی برای تقسیم سود حاصله.
 
در پایان یکصد و دهمین نشست کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی سهر رشت نیز حجت جذب تاکید کرد: با نظر اعضای کمیسیون مقرر می شود که از این پس درخواست اپراتورهای تلفن همراه برای نصب دکلهای مخابراتی به سازمان فاوای شهرداری رشت ارسال شود و سازمان فاوا موضوع را در کمیته فنی که مشخص شده، بررسی کند و پس از جمعبندی نظرات کارشناسی موضوع برای کسب تکلیف و تصویب نهایی به شورای شهر ارجاع شود و در نهایت با تصویب شورا به شهرداری برای اجرا ابلاغ شود.
تلفن همراه شورای اسلامی شهر شهرداری کمیسیون برنامه بودجه محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر