کد خبر: 841803 A

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان ضمن بازدید از اراضی ملی و ساحلی چاف و چمخاله لنگرود، در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که در این شهرستان برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش ایلنا از لنگرود، حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان گیلان در این نشست، با بیان اینکه طبق آموزه های دینی حراست از طبیعت بر همگان واجب است، تاکید کرد: دستگاه قضایی، حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را از اهم وظایف خود دانسته و با هرگونه تعدی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی به شدت برخورد خواهد کرد.

رئیس شورای قضایی استان گیلان، مناسبات معمول مردم در روستا با طبیعت و استفاده از مواهب خدادادی برای تامین رزق و روزی را حق مسلم روستائیان دانست و اذعان داشت: معیشت مردم در روستاها با طبیعت گره خورده و روستائیان خود بهترین حافظان طبیعت نیز هستند.

این مقام ارشد قضایی در ادامه با اشاره به گزارش های موجود مبنی بر سوءاستفاده برخی افراد و تصرفات غیرقانونی هکتارها از اراضی ملی چاف و چمخاله لنگرود، تصریح کرد: کمیته ای برای بررسی و شناسایی تصرفات اراضی ملی در منطقه چاف و چمخاله لنگرود تشکیل شده و با متصرفان در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان سخنانش در این نشست، دستگاه های مسئول در حوزه منابع طبیعی و اراضی ملی را مسئول برخورد با متصرفان و متعرضین به اراضی ملی معرفی کرد و گفت: قانون، دستگاه های مسئول را موظف کرده است تا در بدو امر و قبل از تشکیل پرونده قضایی با متصرفان برخورد کنند.

گفتنی است رئیس کل دادگستری استان گیلان طی این بازدید با جمعی از مردم شریف چاف و چمخاله لنگرود نیز دیدار کرد و با استماع مشکلات حقوقی و قضایی آنان، دستورات لازم را صادر کرد.

حقوق رئیس کل دادگستری استان قانون مشکلات رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر