کد خبر: 841402 A

جلسه هماهنگی پیشگیری از آنفلوانزا با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه و دستگاه های اجرایی استان در رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت،فردین مهرابیان – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت میرزا کوچک خان، با اشاره به اینکه بیماری آنفلوآنزا با شروع فصل سرما و بیماری های فصلی و تنفسی شیوع پیدا می کند، در این خصوص برگزاری جلسات هماهنگی متعدد درون بخشی و برون بخشی،حضور مسوولان و کارشناسان بهداشتی دانشگاه در مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی صدا و سیمای مرکز استان، آموزش و توانمند سازی بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و ... را از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.

وی با بیان این مطلب که هر مخاطبی باید مروج سلامت باشد، تصریح کرد: در این خصوص بایستی موازین بهداشتی به همگان ارایه شود.

اسماعیل نورصالحی – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در ادامه با تاکید بر آموزش رعایت نکات پیشگیرانه در خصوص آنفلوانزا ، اظهار داشت: در بحث پیشگیری از آنفلوانزا ، آموزش رعایت نکات مهم پیشگیرانه به دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش نیز می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه بحث آگاه سازی و  اطلاع رسانی را از دیگر موارد مهم پیشگیری عنوان کرد و دراین خصوص ارایه آموزش های لازم و واکسینه کردن زائران اربعین حسینی را در طی سال آینده قبل از عزیمت به کربلای معلی ، سخنرانی مسوولان  امر پیش از خطبه های نماز جمعه، برگزاری کلاس های آموزشی از سوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی استان، همچنین پخش انیمیشین های آموزشی در ساعات پربیننده از طریق صدا و سیمای استان را خواستار شد.

 

 

 

آنفلوانزا بهزیستی خطبه های نماز جمعه دستگاه های اجرایی استان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر