کد خبر: 840157 A

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: شش حفار غیرمجاز اشیای عتیقه در منطقه کوچصفهان رشت و چابکسر در شهرستان رودسر شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرود امیرانتخابی با اشاره به شناسایی و دستگیری شش حفار غیرمجاز در شهرستان های رشت و رودسر، اظهار کرد: بنا به گزارشات مردمی، افراد ناشناس و سودجو در روستای شکارسرای کوچصفهان در حال حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای عتیقه بودند.

وی افزود: به محض اطلاع از این موضوع با اخذ دستور قضایی فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره‌کل با همکاری نیروی انتظامی رشت دستگیر شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ادامه با بیان اینکه در این عملیات چهار نفر از حفاران غیرمجاز که سه تن از آنها تبعه کشور افغانستان هستند، دستگیر شدند، گفت: پس از بازجویی های اولیه به اتهام حفاری غیرمجاز برای تشکیل پرونده و رسیدگی به بزه انتسابی به مرجع قضایی شهرستان رشت ارجاع داده شدند.

وی همچنین به دستگیری دو حفار غیر مجاز در شهرستان رودسر نیز اشاره و بیان کرد: مأموران گلوگاه ایست و بازرسی شهر چابکسر در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پژو پارس مظنون شدند که پس از بازرسی و تفتیش خودروی مزبور دو دستگاه فلزیاب کشف و ضبط شد.

امیرانتخابی با بیان اینکه در این باره دو تن نیز دستگیر شدند، افزود: با حضور مسئول پایگاه حفاظتی رودسر در محل گلوگاه، مراتب در حضور حاضران طی صورتجلسه ای تنظیم و افراد دستگیر شده پس از بازجویی اولیه برای تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان رودسر ارجاع داده شدند.

 

افغانستان پژو شناسایی و دستگیر کشف و ضبط نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر