کد خبر: 839287 A

در نمایشگاه «صنایع غذایی، نان و شیرینی» رشت؛

شهردار رشت در حاشیه بازدید از نمایشگاه «صنایع غذایی، نان و شیرینی و نوشیدنی» با نماینده تام الاختیار فرماندار بصره عراق درباره همکاری های متقابل به بحث و تبادل و نظر پرداخت.

به گزارش ایلنا از رشت، ناصر حاج محمدی در نخستین روز از نمایشگاه «صنایع غذایی، نان و شیرینی و نوشیدنی» در غرفه شهر خلاق خوراک شناسی رشت در دیدار با سیدجلال نعیم موسوی اظهار کرد: رشت از سال ۲۰۱۵‌ به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو به ثبت رسیده است.

وی در تشریح ظرفیت ها و توانمندی های رشت گفت: رشت بزرگترین ‌پارک جنگلی را متصل به خود دارد و سالانه ۳۰‌ میلیون گردشگر به این شهر سفر می‌کنند.

شهردار رشت با اشاره به وجود اولین داروخانه، کتابخانه و تماشاخانه در این شهر خاطرنشان کرد: از این رو رشت به شهر اولین ها معروف و شناخته شده است.

حاج محمدی با بیان اینکه رشت معروف به شهر برنج است، افزود: رشت به عنوان دروازه اروپا نیز شناخته می شد.‌

شهردار رشت با اشاره به پخت بیش از ۲۰۰ نوع غذا در شهر خلاق خوراک‌شناسی رشت گفت: این شهر در زمینه خوراک و صنایع غذایی نیز توریست پذیر است.

حاج محمدی همچنین از سابقه فرهنگی رشت سخن گفت وخاطر نشان‌کرد: بزرگان زیادی در سطح دنیا همچون بزرگترین جراح مغز و اعصاب جهان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ایران، متولد رشت و برخاسته از این شهر هستند.

وی همچنین خواهان دیداری مفصل تر با مهمانان حاضر شد و اظهار امیدواری کرد که درمدت اقامتشان در شهر رشت بتوانند از مراکز گردشگری و دیدنی رشت دیدن نمایند.

 شهردار رشت گفت: چه بسا که در مدت اقامت، همچون دیگر مهمانان وگردشگران، بتوانند با خوراکی های بومی و اصیل رشت بیشتر آشنا شوند.

عضو شورای شهر رشت نیز با اشاره به غرفه شهر خلاق رشت در این‌نمایشگاه، اظهارکرد: در این غرفه ها بانوان‌ محلی فرآورده های کشاورزی خود را به معرض دید عموم می گذارند.

محمد حسن عاقل منش گفت: این کدبانوهای گیلانی، غذاهای محلی را از مزرعه تا سفره ارائه می دهند.

وی افزود: هرچندکه تنوع غذاهای محلی گیلان و رشت بسیار زیاد است اما به دلیل محدودیت فضا، تنهاحدود ۸۰ نوع غذا درغرفه ها موجود است.

این عضو شورای شهررشت در پایان خواهان تعامل بیشتر سرمایه گذاران عرصه خوراک بصره عراق با مجموعه مدیریت شهری رشت شد.

جهان صنایع غذایی عراق فرماندار یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر