کد خبر: 839274 A

در مسجد قدس؛

مراسم بزرگداشت مرحوم پروفسور فضل الله رضا امروز (چهارشنبه) از ساعت 14 و 30 دقیقه در مسجد قدس رشت برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، محمود قاسم نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در تشریح اهداف برگزاری این مراسم ؛ تکریم افراد نام آور و نخبگان بومی همچون مرحوم پروفسور فضل الله رضا را تلاشی ارزشمند در مسیر الگوسازی و معرفی جایگاه آنان به اقشار مختلف جامعه خواند و اظهار داشت: پروفسور رضا از مفاخر برجسته گیلان بود که با تلاش و کوشش خود در حوزه علم به یکی از افراد برجسته جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: مفاخر یک جامعه، رابطه‌ای مستقیم با هویت و خودباوری فرهنگی آنان در فرآیند جهانی‌سازی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان داشت: مهمترین بعد کارکردی شناخت مفاخر، بعد هویتی آنهاست زیرا ابعاد هویتی آنها می‌تواند موجبات ارتقاء فرهنگ عمومی و اعتلای هویت قومی و ملی در گستره‌ای بیشتر را به همراه آورد.

قاسم نژاد با اشاره به اینکه گیلان مفاخر ارزشمندی را به جهان تقدیم کرده؛ پروفسور سمیعی، پروفسور اکبرزاده، میرزاکوچک جنگلی، آیت الله بهجت، دکتر معین، مرحوم بهمن صالحی و ... را از دیگر مفاخری خواند که در جهان جایگاه ویژه ای دارند.

مراسم بزرگداشت پروفسور فضل الله رضا امروز (چهارشنبه) از ساعت 14 و 30 دقیقه در مسجد قدس رشت برگزار می شود.

استاندار گیلان به مناسبت درگذشت پروفسور رضا پیام تسلیتی صادر کرده بود. پروفسور فضل ا.. رضا در سال 1293 در رشت به دنیا آمد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیل به امریکا رفت و دکترای برق را در دانشگاه موسسه تکنولوژی نیویورک دریافت کرد. وی پایه گذار نظریه اطلاعات و مخابرات است که آثار ارزشمندی را تالیف نموده است.

جهان مسجد معاون سیاسی امنیتی نخبگان دکتر معین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر