کد خبر: 832981 A

منشی زاده خبر داد:

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان از برگزاری هجدهمین دوره از جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین خبرداد.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان گفت: هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین ۱۷ آبان ماه سال جاری در مجموعه ورزشی سیروس قایقران سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

منشی زاده با بیان اینکه جشنواره با حضور ۴ استان گیلان، تهران، قزوین و مازندران با ۷۶ راس اسب کاسپین انجام شد، گفت: این رویداد به عنوان فرصتی جهت معرفی توانایی ها و زیبایی اسب کاسپین به عنوان یکی از نژادهای اصیل جهانی است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ها، یکی از روش­‌های ترویجی و بصورت همایش در مدتی معین و  دوره‌ای در مکانی مشخص برای کشف استعدادها و ایجاد رقابت برای ارتقاء کیفیت و معرفی آثار مخاطبان و شرکت‌کنندگان برگزار می‌‌شود،ادامه داد: این جشنواره با همکاری مشترک سازمان جهاد کشاورزی گیلان و معاونت فرهنگی و گردشگری سازمان‌منطقه آزادانزلی و تعدادی از نهادها و ارگان‌های مرتبط اجرا شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان هدف از این جشنواره را پرورش اسب کاسپین بعنوان ذخیره ژنتیکی ارزشمند در محیط‌های طبیعی بوِیژه خاستگاه اصلی آن عنوان کرد و افزود: گیلان می‌تواند با فراهم کردن زمینه اجرای برنامه‌های اصلاح نژادی و به روز کردن توان ژنتیکی ایجاد اشتغال و افزایش درآمد دامداران از طریق پرورش اسب در جوامع محلی را فراهم کند.

ایجاد اشتغال جهاد کشاورزی درآمد زیبایی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر