کد خبر: 831981 A

مدیرعامل هلال احمر گیلان تاکید کرد:

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: مردم از پرداخت هرگونه وجه یا کمک غیرنقدی از طریق پیام‌ها و تبلیغات جمع آوری کمک در فضای مجازی برای زلزله زدگان خودداری کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، مهدی ولی پور با اعلام این مطلب بیان کرد: با توجه به سطح حادثه زلزله در شهرستان سراب آذربایجان شرقی، ضرورت و نیازی به نشر استمداد و ارائه کمک‌ مردم نوعدوست احساس نمی شود و در حال حاضر ذخایر امدادی جمعیت هلال احمر، پاسخگوی نیاز مناطق زلزله زده است. بنابر این از مردم دلسوز و نوعدوست تقاضا می شود از ارایه هرگونه کمک به افراد و موسسات غیر مسئول خودداری کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در خصوص جزئیات اقدامات استان گیلان در زلزله استان آذربایجان شرقی گفت: از دقایق اولیه وقوع این‌ زمین لرزه، ضمن اعلام آماده باش به تمامی شعب و پایگاه های جمعیت هلال احمر استان، نسبت به گشت زنی در سطح شهرهای استان و نیز تمهید مقدمات لازم برای اعزام نجاتگران و ارسال امکانات در صورت لزوم و اعلام‌ نیاز صورت گرفت.

ولی پور با تاکید بر خودداری مردم دلسوز استان گیلان از کمک به سازمان های غیرمسئول اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از احساسات دلسوزانه مردم از فرصت رخ داده سواستفاده کرده و در فضای مجازی اقدام به جمع آوری کمک می کنند و برای پیشگیری از وقوع جرایم احتمالی و ضرورت ساماندهی دقیق کمک‌های مردمی و پاسخگویی مناسب به مردم استان، جمع آوری کمک‌های مردمی فقط از سوی سازمان های قانونی و مسئول صورت گرفته و در صورت نیاز از رسانه ملی و مراجع رسمی اعلام خواهد شد.

وی همچنین افزود: هرگونه سوء استفاده از سوی افراد و موسسات غیر مسئول، از طریق مراجع قضایی قابل پیگرد بوده و مردم نوعدوست استان در صورت مشاهده اینگونه موارد می‌توانند گزارشات خود را به روابط عمومی جمعیت هلال احمر یا مراجع قضایی و نظارتی استان اعلام کنند.

تبلیغات زلزله فضای مجازی زلزله زدگان کمک به زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر