کد خبر: 831438 A

نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در جریان بازدید از کارخانه کود آلی گفت: معضلاتی به ویژه در عرصه زیست محیطی در ۳ دهه اخیر، گیلان را تهدید می کند.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در جریان بازدید در زمینه وجود معضلات زیست محیطی بیان کرد و گفت: معضلاتی به ویژه در عرصه زیست محیطی در ۳ دهه اخیر، گیلان را تهدید می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان همچنین پسماند سراوان را از جمله تهدید هایی دانست که محیط زیست و سلامت مردم منطقه را تهدید می‌کند و افزود: دستاوردهای بد انباشت پسماندهای سراوان متوجه رودخانه‌های گوهررود و زرجوب است و در نهایت آلودگی به تالاب انزلی می ریزد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وضعیت کنونی رودخانه های زرجوب و گوهررود برای شهر زیان آور است، تصریح کرد: بارها معضل مذکور را به مسئولان مربوطه گوشزد کردیم.

آیت الله فلاحتی به بازدید از محل دفن پسماند های سراوان رشت اشاره کرد و یادآور شد: در دو ماه گذشته برای دومین مرتبه از محل پسماند سراوان که به ارتفاع ۱۰۰ متر زباله در آن دپو شده، بازدید کردیم.

وی با اشاره به اینکه در بازدید نخست وجود مگس بسیار و بوی نامطبوع در محل پسماند سراوان غیرقابل تحمل بود، اظهار کرد: اما هم اکنون با توجه به اقدامات شهرداری رشت دیگر از وجود مگس و بوی نامطبوع خبری نیست و از شرایط عادی برخوردار است.

امام جمعه رشت خواستار اختصاص اعتبارات در نظر گرفته شده برای پروژه پسماند سراوان رشت توسط دستگاه های مربوطه شد و خاطر نشان کرد: تلاش تمام مسئولان مربوطه که برای برطرف کردن معضل پسماند رشت وارد عمل شدند، ارزشمند است.

استان گیلان زیست محیطی نماینده ولی فقیه ولی فقیه شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر