کد خبر: 831347 A

رنجکش مطرح کرد:

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان در نمایشگاه کالا‌های صنعتی باکو با محوریت ایران گفت: برگزاری نمایشگاه‌های منطقه ای فرصتی مناسب برای آشنایی با ظرفیت ها و برقراری ارتباطات در مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری است.

به گزارش ایلنا از رشت، یونس رنجکش در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی صنعتی باکو با محوریت ایران که با همکاری استانداری و اتاق بازرگانی گیلان برگزار شد، گفت: این نمایشگاه می‌تواند نقش مهمی در تقویت ارتباطات و شناخت بیشتر از توانمندی‌های کشورهای شرکت‌کننده بویژه جمهوری اسلامی ایران و استان گیلان داشته باشد.

وی اظهار داشت: گیلان استانی واقع در شمال ایران است که به لحاظ برخورداری از موقعیت‌های خاص جغرافیایی و همسایگی با کشور آذربایجان برای مردم بویژه تجار و بازرگانان این کشور شناخته شده است.

وی گفت : گیلان به دلیل دارا بودن بنادر فعال کاسپین ، انزلی ، استارا ، مرز زمینی و خط ریلی آستار - آستارا که با مشارکت دو کشور ایران و آذربایجان احداث شده است یک شاهراه حیاتی در اقتصاد و تجارت منطقه ای و کشورهای حاشیه دریای خزر است.

وی که به عنوان نماینده استانداری گیلان در این نمایشگاه سخن می‌گفت، ضمن تشکر از برگزار کنندگان نمایشگاه و میزبانی مسئولان جمهوری آذربایجان با ابلاغ سلام استاندار گیلان خطاب به شرکت کنندگان یادآور شد : در این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های اقتصادی و تولیدی گیلان در کنار ظرفیت های سایر نقاط ایران به نمایش گذاشته شده است که می تواند بیانگر ظرفیت های این استان در توسعه تجارت و داد و ستد با تجار کشورهای منطقه باشد.

رنجکش ادامه داد: محصولات صنعتی، کشاورزی و تکنولوژی‌های مستقر در گیلان می تواند تامین کننده بخشی از نیازهای بازارهای منطقه بویژه آذربایجان باشد که امیدواریم با برقراری ارتباطات بیشتر اقتصادی و تجاری شاهد تقویت روابط این حوزه باشیم.

در این مراسم جهانگیر زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان هم ضمن تشکر از برگزاری این نمایشگاه و حضور نمایندگان ایران بویژه استان گیلان در آن بر ضرورت تقویت روابط تجار و بازرگانان ایرانی با کشورهای همسایه تاکید کرد.

وی اظهار داشت: باید بتوانیم با حضور در اینگونه نمایشگاه‌ها زمینه های معرفی بیشتر توانمندی های اقتصادی ایران را در بازارهای هدف فراهم کنیم. 

در این نمایشگاه، ۳۸ شرکت ایرانی، ۱۰ شرکت جمهوری آذربایجان، ۴ شرکت از پاکستان و سه شرکت از کشور‌های روسیه، گرجستان و اوکراین توانمندی‌های خود را در بخش‌های مختلف صنعت به نمایش گذاشته اند که ۸ شرکت از استان گیلان است.

محصولات به نمایش گذاشته شده تولیدات شرکت‌های کشور‌های حاضر در این نمایشگاه در بخش‌های نفت و گاز و پتروشیمی، ساختمان و برق و انرژی، تجهیزات و مصالح ساختمانی، تجهیزات آبیاری و کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی با گرایش سلامت را شامل می‌شوند.
 
فردا در حاشیه این نمایشگاه سه روزه همایش تجاری مشترک با حضور فعالان تولیدی و صنعتی ایرانی حاضر در این نمایشگاه و تجار کشور‌های منطقه فعال در جمهوری آذربایجان با هدف تبادل نظر و مذاکره رو در رو برگزار خواهد شد. این نمایشگاه بین المللی با هدف توسعه و افزایش مناسبات و حجم مبادلات تجاری کشور‌های حاشیه دریای خزر و کشور‌های منطقه برگزار شده است.
ایران پتروشیمی روسیه سرمایه گذاری منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر