کد خبر: 830426 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: مردم از هفته وقف سال گذشته تا هفته وقف امسال، بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال به بقاع متبرکه استان کمک کرده اند.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، حجت الاسلام ستار علیزاده در همایش یاوران وقف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل اظهار داشت: همچنین از هفته وقف سال گذشته تا هفته وقف امسال  بیش از ۴۷ میلیارد ریال فقط از محل اجرای نیات امینانه واقفین خیر اندیش صرف کارهای دینی نظیر روضه خوانی و  تعزیه داری در گیلان شده است .

وی از وقف به معنای خدمات اجتماعی و پل ارتباطی مردم و حاکمیت یاد کرد و افزود: وقف راه عملی تر و علمی تر برای تحقق شعارهای مقام معظم  رهبری در جهت ایجاد  حماسه اقتصادی ، ایجاد اشتغال و کمک به تولید ملی است .

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: امسال پنج طرح در گیلان با مشارکت های مردمی توسط اوقاف و امور خیریه افتتاح شده و یا در حال افتتاح است که با این طرح ها برای  ۲۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود که  مشارکت عمومی ، انسجام ملی ، کار مضاعف و اقتصاد مقاومتی همه با راه اندازی وقف های جدید امکانپذیر خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: اوقاف  دنبال تولی گری نیست و امور وقف با تولیت هیات های  امنا و ائمه جماعات اداره خواهد شد و  در هر دوره  ای  باید در منطقه وقف جدید انجام گیرد  و از طریق  راه اندازی موقوفات جدید می توان کارهای انقلابی تر و موثرتری انجام داد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان و سیاهکل نیز با اشاره به رشد صددرصدی درآمد موقوفات و نذورات بقاع شهرستان ها  نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: مردم  این دو شهرستان طی یکسال گذشته بیش از ۲۰ میلیاردریال بصورت نقدی و غیرنقدی به بقاع متبرکه کمک کرده اند و از محل موقوفات منطبق بیش از یک میلیارد ریال به نیازمندان کمک مالی، از محل موقوفات بیش ازیک میلیارد ریال به بیمارستان های موقوفه جهت خرید تجهیزات پزشکی و علاوه بر آن از محل  موقوفات روضه خوانی بیش از سه میلیارد ریال به هیات های عزاداری ، مساجد و بقاع جهت برگزاری روضه اهل بیت کمک شده است.

حجت الاسلام سیدحامد میرحسینی اشکوری افزود:  کمک به حوزه علمیه ، سرای خیریه  نصیر ، خانه سالمندان، بهزیستی و مراکز خیریه از دیگر خدمات اوقاف در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل است که از محل موقوفات انجام گرفته و علاوه بر آن دو تن برنج و ۳۵۰ میلیون ریال به موکب های اربعین از طرف خیرین و هیات امنا شهرستان لاهیجان اهدا شده است.

در پایان همایش بیش از ۸۰ نفر از وقف کنندگان جدید، اعضای هیات‌های امنای مساجد، امامان جماعت، خادمین مساجد، برخی خبرنگاران رسانه ها، گروه های هنری فعال در امور وقف و مربیان قرآنی با اهدای هدایایی تجلیل شدند.

 

استان گیلان اوقاف و امور خیریه بهزیستی رشد بقاع متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر