کد خبر: 830299 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه تئاتر با مخاطبان خود زنده است، تأکید کرد: تماشاگران به عنوان نفس تئاتر باید از هنرمندان این حوزه حمایت کنند.

به گزارش ایلنا از رشت،اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر گیلان شامگاه یکشنبه با معرفی گروه‌های برگزیده در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء رشت با حضور مسئولان اداره کل ارشاد گیلان، داوران، هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده در این دوره از جشنواره برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه کار اهالی فرهنگ و هنر را به خود آنها سپرده‌ایم، اظهار کرد: ۲۵ اثر به این دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بعد از بازبینی آثار توسط سه داور هفت اثر پذیرفته شد.  

فیروز فاضلی به سه داوران مرحله نهایی این جشنواره نیز اشاره و با بیان اینکه این عزیزان نیز از هنرمندان برجسته کشوری بودند که نظرات خود را بعد از دیدن نمایش‌ها اعلام کرده‌اند، افزود: جلسه نقد و بررسی نیز بعد از پایان اجراها برگزار شد که امیدواریم چراغ راهی برای آینده جوانان هنرمند استان گیلان باشد.

فاضلی با بیان اینکه این جشنواره توسط انجمن نمایش استان گیلان برگزار شد، گفت: با توجه به گزارشات رسیده از عوامل اجرایی، این جشنواره نسبت به جشنواره‌های گذشته از نظر کیفی رشد داشته است.

وی در ادامه ضمن تشکر از هنرمندان حاضر در این جشنواره برای اجرای نمایش‌های خوب، تصریح کرد: تئاتر و لزوما هر هنری با مخاطب خود نیرو گرفته و زنده می ماند لذا از همه تماشاگرانی که در این روزها سالن‌های نمایش‌ را پر کردند درخواست می کنم در طول سال این هنرمندان را حمایت کنند.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه با نفس‌های مخاطب هنرمند جان می گیرد، افزود: هر پدیده‌ای که حتی برای ساعتی در مخاطب خود تحول ایجاد کند قابل احترام است که سی و یکمین جشنواره تئاتر گیلان این تحول را در حوزه هنر ایجاد کرده است.

لزوم وجود وفاق و همدلی در میان اهالی تئاتر

محمدعلی صادق حسنی هم اظهار کرد: هنرمندان تئاتر گیلان از اسفند سال گذشته اجراهای بسیار خوبی داشتند البته جای برخی از آنها در این جشنواره خالی بود.

وی با تأکید برلزوم حفظ شأن و جایگاه پیشکسوتان هنر تئاتر، افزود: استان گیلان در حوزه تئاتر ظرفیت‌های بسیاری دارد که باید از این تجربیات برای رونق دوباره و پیشرفت تئاتر گیلان استفاده کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی گیلان تأکید کرد: امروز وجود همدلی و وفاق در میان هنرمندان تئاتر گیلان برای بازگشت به روزهای لازم و ضروری است.

 

استان گیلان تئاتر رشد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر