کد خبر: 829006 A

سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوراول رئیس جمهور از موزه میراث روستایی گیلان بازدید به عمل آورد.

به گزارش ایلنا از رشت، در این بازدید که با حضور استاندار، معاون استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان معاونین اداره کل و مدیر کل اداره صنعت و معدن استان صورت گرفت، شیرکوند ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات اداره کل میراث فرهنگی گیلان و موزه میراث روستایی گفت: گردشگری صنعت نوپایی است که در جهان رشد سریع و وسیعی داشته و مورد توجه همه کشورها قرار گرفته است.این درحالی است که این صنعت در ایران با تاخیر شکل گرفت و به رغم اقدامات انجام شده، رشد کندتری نسبت به کشور های دیگر داشته است.

شیرکوند با ذکر این نکته که در گذشته گردشگری در کشور به معنای سفر کردن بوده و جنبه های اقتصادی آن کمتر مورد توجه قرار گرفته می شد و اغلب مُخل امنیت شهر مقصد و محیط زیست دانسته می شد ادامه داد: اگر نگرش ما به صنعت گردشگری در کشور همچون دیگر صنایع باشد، شاهد رونق زودتر در زمینه ی گردشگری خواهیم بود.

وی در ادامه به نقش دیگر سازمان ها در گردشگری اشاره کرد و افزود: سازمانهایی همانند منابع طبیعی و محیط‌زیست و ... می بایست ضمن نظارت به منابع طبیعی و پیش بینی راهکار های ممکن برای مقابله با آسیب های احتمالی، با تعامل بین سازمانی گردشگری را نیز در دستور کار قرار دهند، چرا که امروزه همه صنایع بزرگ دنیا به سمت گردشگری می‌روند و تمام صنعت‌های بزرگ دنیا بجز صنعت ارتباطات در 40 سال اخیر از صنعت گردشگری به عنوان صنعت پاک و سبز توام با رشد فزاینده یاد می‌کنند.

شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی گیلان نیز در حاشیه ی این بازدید به ارائه گزارشی در خصوص پروژه های تاسیسات گردشگری در دست احداث در سطح استان گیلان پرداخت و گفت: در حال حاضر تعداد ۳۰۰ پروژه تاسیسات گردشگری با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان در سطح استان در دست احداث می باشد که پیش بینی می شود با افتتاح این پروژه ها زمینه اشتغال برای ۴۲۰۰ نفر فراهم شود.

 

رئیس جمهور معاون معاون اول معاون اول رئیس جمهور موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر