کد خبر: 828747 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت : یکی از مهمترین دغدغه ها در حوزه سلامت در گیلان؛ تکمیل و تجهیز زیرساخت های بهداشتی - درمانی و مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت برای تکمیل طرح های نیمه تمام و تجهیز مراکز قدیمی و بیمارستان های جدید الاحداث هستیم.

به گزارش ایلنا از رشت،  ارسلان زارع در نشست بررسی مسائل و مشکلات بهداشت و درمان استان  که باحضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در استانداری برگزارشد، با بیان اینکه مقوله سلامت جامعه، اهمیت زیادی دارد و همواره به عنوان یک دغدغه و مطالبه مطرح است اظهار داشت: بر این اساس؛ دولت تدبیر و امید کوشیده دغدغه های مردم را در حوزه سلامت کاهش دهد ولی لازم است به این موضوع توجه داشته باشیم که اگر بخواهیم سلامت را ارتقاء دهیم؛ باید با افزایش آگاهی های عمومی، مشارکت مردم در اجرای طرح های پیشگیری و تلاش مسئولان و نیز سازمان های مردم نهاد و همکاری بخش خصوصی با انسجام و همدلی، کوشش جدی تر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: لازم است توجه داشته باشیم که سلامت موضوعی نیست که تنها مربوط به یک دستگاه باشد بلکه لازم است برای ارتقاء آن، همه دست به دست هم دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طرح تحول سلامت، نخستین گام دولت در حوزه تأمین سلامت مردم است اظهار داشت: در گام دوم نیز با استقرار پرونده الکترونیک سلامت و با انجام آن؛ بخش مختلف در نظام سلامت به هم متصل شدند.

استاندار گیلان افزود: نظام ارجاع خدمات پزشکی و طرح پزشک خانواده، از دیگر اقدامات دولت در حوزه سلامت محسوب می شود که اثرگذاری زیادی نیز داشته اند.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن اسناد بستری در بیمارستان ها نیز که در قالب طرحی کشوری در حال انجام است خاطر نشان کرد این اقدام؛ گامی مهم در حفظ کرامت مردم و تسهیل در ارائه خدمات رفاهی به آنان است که انتظار دارم گیلان در این عرصه از استان های پیشرو باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه ها و ضرورت ها در حوزه سلامت در گیلان؛ بحث زیرساخت های درمانی است خاطر نشان کرد: ساخت بیمارستان یک هزار تخت‌خوابی که برای استان پیش بینی شده بایستی پیگیری شود تا از طریق سرمایه گذاران در آینده اجرایی گردد.

نماینده عالی دولت در گیلان به بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی که نیز در مجتمع لاکان رشت در حال ساخت است اشاره و اظهار داشت: ضمن اینکه طی سال گذشته و در جریان سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به گیلان؛  ۱۲ پروژه آموزشی و درمانی افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت که در مجموع شاخص بهره مندی استان از نظر زیرساخت های درمانی را بهبود بخشید ولی همچنان نیازمند مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در این حوزه برای تکمیل طرح های نیمه تمام و افزایش تجهیزات و امکانات هستیم.

 

 

بهداشتی و درمانی سازمان برنامه و بودجه سلامت وزارت بهداشت طرح های نیمه تمام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر